sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Lim szuka nowego trenera

Bogdan Wójcik, 31.03.2021; 16:02

Trzech potencjalnych kandydatów

W mediach coraz częściej mówi się o możliwej zmianie na stanowisku trenera Los Ches po zakończeniu obecnej kampanii. Javi Gracia częściowo stracił zaufanie Petera Lima, który coraz uważniej sonduje rynek trenerski w poszukiwaniu potencjalnego następcy. Wśród kandydatów wymienia się głównie trzy nazwiska, ale nie można wykluczyć, że Peter Lim ponownie dokona ekscentrycznego wyboru jakimi w przeszłości byli m.in. Gary Neville czy Albert Celades.

Pierwszym z trójki kandydatów jest José Bordalás. Obecny szkoleniowiec Getafe posiada dużą zaletę, jaką jest doświadczenie w zarządzaniu drużyną z krótką ławką rezerwowych. Mimo wielu trudności potrafił on wznieść Getafe na wyżyny swoich możliwości i osiągać z drużyną wyniki ponad stan. Włodarze Valencii są ponoć zachwyceni jego etosem oraz filozofią pracy. Wydaje się również, że Bordalás chciałby zmienić środowisko, ponieważ prowadzi Getafe już piąty sezon i nie widzi w tym miejscu perspektyw na dalszy rozwój.

Drugim nazwiskiem wymienianym w kontekście zastąpienia Javiego Gracii jest sensacja ubiegłego sezonu, a więc 40-letni Diego Martínez. Młody trener Granady niespodziewanie wprowadził swoją drużynę do europejskich pucharów, czym zyskał duże uznanie w oczach ekspertów. Podobnie jak Bordalás, jest to elastyczny trener potrafiący dostosować się do możliwości prowadzonego zespołu. Na uwagę zasługuje również jego umiejętność nawiązywania więzi z piłkarzami, dzięki czemu potrafi zjednoczyć sobie szatnię. W Hiszpanii mówi się o nim nawet „trener-psycholog”, co doskonale charakteryzuje jego osobę. Plusem Martíneza z pewnością byłaby także jego pensja, która powinna być wyraźnie wyższa aniżeli potencjalne zarobki trenera Bordalása.

Ostatnią postacią na krótkiej liście Petera Lima jest Michel González. Były wieloletni piłkarz Realu Madryt swoje największe sukcesy trenerskie odnosił w lidze greckiej, gdzie wraz z Olympiakosem Pireus dwukrotnie sięgał po tytuł mistrzowski, a także raz zwyciężał w rozgrywkach pucharowych. W ostatnim sezonie był szkoleniowcem meksykańskiego UNAM Pumas, jednak w lipcu ubiegłego roku zrezygnował z tej funkcji z powodów osobistych. Michel rzekomo miał otrzymać już telefon z Valencii w sytuacji, w której Gracia chciał podać się do dymisji. Peter Lim nie chciał jednak płacić wówczas odszkodowania za zwolnienie obecnego szkoleniowca, przez co temat Michela upadł. Teraz jednak ponownie staje się realną opcją.

Kategoria: Ogólne | Marca | fot. Fichajes.net skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. konto usunięte01.04.2021; 13:53
konto usunięteMoże i Javi Gracia to jest jest jakiś wybitny trener, ale "stracił zaufania Lima"? Chyba odwrotnie, jeśli już. Rozprzedali mu pół drużyny, nie kupili następców i zdziwieni, że nie idzie. Jeśli ktoś tu jest ofiarą, to właśnie trener Gracia.

PS. Niemniej jednak Bordalasa cenię wyżej, aczkolwiek nie wiem czy będzie chciał w to wchodzić.