sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

NUEVO MESTALLA

Odsłonięcie makiety podczas uroczystej prezentacji:
Odsłonięcie projektu podczas prezentacji

Według początkowych przewidywań, najpóźniej z początkiem 2010, choć niewykluczone, że wraz z końcem uprzedniego roku, zespół Valencii przeprowadzi się na nowy obiekt - wtedy to właśnie do użytku oddane zostanie Nuevo Mestalla. Nowoczesny, wyposażony w zasuwany dach, mający pomieścić 75.000 kibiców stadion. Nuevo Mestalla ma być 5-gwiazdkowym obiektem, wizytówką nie tylko klubu, ale i miasta, którego władze są głównym sponsorem projektu.

Nowoczesny obiekt, który stanie przy Alei Kortezów, ponadto mieścił będzie m.in. centrum handlowe, restauracje, kawiarnie, klubowe sklepy, sale kinowe, kwatery zawodników, działaczy oraz siedziby niektórych klubowych urzędów. "Nuevo Mestalla" ma być także miejscem szczególnie przyjaznym mediom, bowiem właśnie dla dziennikarzy z całego świata przygotowano audytorium do konferencji prasowych, zdolne pomieścić 200 widzów, a także 5 innych, mniejszych sal konferencyjnych. Olbrzymi, w całości zadaszony parking, to kolejne udogodnienie, o którym pomyśleli projektanci obiektu - niemiecka firma Arena, która wygrała przetarg na projekt "Nuevo Mestalla." Wyniki konkursu ogłoszono 17 czerwca 2006 roku, zaś przestrzenny projekt obiektu został uroczyście odsłonięty 10 listopada, punktualnie o godzinie 21.50.

Prace nad budową Nowego Mestalla zlecono firmie konstrukcyjnej Arup Sport/RFA, znanej m.in. z budowy Stadionu Olimpijskiego w Pekinie.

Wypowiedzi Juana Solera na temat zwycięskiego projektu:
To był najlepszy projekt, zarówno pod względem samego obiektu, jak i jego relacji z pobliską zabudową miasta. To będzie pięciogwiazdkowy stadion, w którym dodatkowo znajdą się sale kinowe, centrum odnowy oraz restauracje. Chcemy być blisko z walencjańskim społeczeństwem i mamy nadzieję, że obiekt ten będzie w stanie podnieść standard życia w okolicy. To pionierskie przedsięwzięcie w Europie, centrum rozrywki, przypominające pod tym względem obiekty, na których odbywają się spotkania NBA.

Nuevo Mestalla w dzień:
Nuevo Mestalla w dzień
i w nocy:
Nuevo Mestalla w nocy