sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Gracia odejdzie po sezonie?

Iwo Rubaszewski, 18.03.2021; 23:24

Niepewna posada trenera

Włodarze Valencii nie są zadowoleni z postawy drużyny pod skrzydłami Javiego Gracii i uznali, że hiszpański szkoleniowiec ma pozostać na stanowisku tylko do końca rozgrywek 2020/2021. W przyszłym sezonie nie będzie kontynuował pracy na Mestalla.

Jak donosi SuperDeporte, Gracia nie mieści się w planach na przyszłość. Peter Lim nie chce, by trener z Pampeluny piastował stanowisko dłużej niż do końca obecnego sezonu; ma jedynie dokończyć aktualne zmagania ligowe, o ile nie zespół nie wpadnie w głęboki dołek formy bądź nie pojawią się inne komplikacje. Następnie Singapurczyk zamierza zerwać umowę z Hiszpanem. W takim wypadku Lim zmuszony będzie wypłacić trenerowi odszkodowanie, ale zapisy w umowie gwarantują, iż to rozwiązanie nie będzie dla klubu nazbyt kosztowne. Nie do końca pewne jest, jaki los czekałby go, gdyby władzę w klubie przejął książę Johoru lub inny nowy właściciel. Malezyjski milioner pisał w swoich mediach społecznościowych o wstrzymaniu negocjacji o przejęciu klubu. Wcześniej nie ujawniał żadnych konkretnych informacji na temat nowego trenera, lecz hiszpańskie media zwracają uwagę, iż również nie widzi Gracii w swoim projekcie.

Valencia z byłym szkoleniowcem m.in. Watfordu czy Rubina Kazań za sterem rozegrała jak dotychczas w 31. meczach. Los Ches dziesięciokrotnie zwyciężali, dziewięciokrotnie remisowali i aż dwunastokrotnie przegrywali. Najokazalej triumfowali przeciwko Realowi Madryt w lidze oraz Yeclano w Pucharze Króla– 4:1, a najdotkliwiej ulegli w starciu ligowym z Getafe i pucharowym z Sevillą – 0:3. Pod wodzą Gracii „Nietoperze” nie wygrały dwóch meczów z rzędu w LaLidze.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte | fot. PlazaDepotiva skomentuj Skomentuj (5)

KOMENTARZE

1. LSW19.03.2021; 13:04
LSWMyśle że bardzo chętnie odejdzie. Miał dostać transfery a dostał wielkie nic. I jeszcze kilku graczy odeszło. Musiało go to wkurzyć i zdystansować do swojej misji w klubie.
2. Olivio12319.03.2021; 13:29
Zastanawiające - to w trakcie sezonu wyrzucenie Gracii wiąże się z 3-milionowym odszkodowaniem, a po sezonie (gdy umowa wciąż będzie obowiązywać) to już tylko "rozwiązanie niezbyt kosztowne"??? To jak to zatem jest? Bo może znowu objawi nam się "geniusz" zarządzania klubem piłkarskim tego jełopy Lima, który mógł zmienić już trenera na chcącego pracować w tym burdelu, a te 3 mln i tak na koniec sezonu trzeba będzie wypłacić???
3. Qnick198619.03.2021; 14:59
Qnick1986To byłaby całkiem logiczna klauzula zakładająca większą karę za zwolnienie w trakcie sezonu. Logicznym jest, że zwolnienie w trakcie sezonu wiąże się ze zdecydowanie większym ryzykiem, że trener szybko nie znajdzie nowego pracodawcy (gdy mało który klub szuka szkoleniowca), niż w trakcie trwania okienka, gdzie takie roszady są normą.
4. Olivio12319.03.2021; 15:52
Qnick, heloł... Valencia Pana Lima ≠ Logika.
5. chiefer19.03.2021; 17:15
chieferNo to korki strzeliły w domu u Graciusza. XD XD XD