sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Sprzedaż gruntów wstrzymana

Karol Kotlarz, 30.03.2020; 11:24

Komunikat oficjalny

Do końca marca miała nastąpić sprzedaż działek pod obecnym Estadio Mestalla. Niestety, nie zostały spełnione warunki uzgodnione ze spółdzielnią budowlaną ADU Mediterráneo, dlatego też Valencia poinformowała o wypowiedzeniu umowy.

Oficjalny komunikat Valencii CF:

Valencia CF pragnie przedstawić następujące informacje dotyczące wiążącej oferty przedstawionej przez ADU Mediterráneo S.L. w sprawie nabycia gruntu, na którym obecnie znajduje się Mestalla:

  1. Obie strony, w drodze wzajemnego porozumienia, uzgodniły, że nie istnieją okoliczności formalizacji operacji, ponieważ nie zostały spełnione materialne warunki uzgodnione w celu jej realizacji w przewidywanym terminie.

  2. Wypowiedzenie wiążącej oferty następuje ze skutkiem natychmiastowym, a także kończy okres wyłączności w negocjacjach dotyczących operacji sprzedaży, z której korzysta ADU.

  3. Valencia CF przeanalizuje teraz różne alternatywy w celu przeprowadzenia pełnej operacji, w tym wznowienia prac budowlanych na nowym stadionie.

  4. ADU będzie nadal poszukiwać odpowiednich gwarancji finansowych dla swojego projektu, aby w przyszłości móc, w stosownych przypadkach, osiągnąć nowe porozumienie z Valencia CF, które będzie satysfakcjonujące dla obu stron, aczkolwiek od tej chwili bez wyłączności w negocjacjach.

Przypomnijmy: do 31 marca 2020 roku spółdzielnia budowlana ADU Mediterráneo zobowiązała się pozyskać wszystkie działki pod obecnym Mestalla za kwotę 113 mln €. Na miejscu stadionu miał powstać kompleks mieszkalny oraz centrum handlowe. Zdaniem mediów spółdzielnia była bliska zgromadzenia wspomnianych funduszy, jednak obecny kryzys, związany z epidemią COVID-19, wpłynął również na rynek nieruchomości.

Trzy możliwości rozwiązania problemu

W kolejnych miesiącach Valencia poszukiwać będzie alternatywnych rozwiązań. Pierwszym z nich jest dalsza współpraca z ADU Mediterráneo, jednak bez wyłączności w negocjacjach. Druga opcja polega na znalezieniu spółki, która udźwignie finansowo ten projekt. Jesienią 2018 roku, ówczesny dyrektor generalny klubu, Mateu Alemany, mówił o nawet 25 firmach zainteresowanych pozyskaniem działek pod Mestalla. Trzecią możliwością jest zwrócenie się o pomoc do Petera Lima, który mógłby wspomóc projekt finansowo.

Zobacz również: Nowy stadion w sezonie 2022/23?

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com | Plaza Deportiva skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. Dzidek30.03.2020; 15:26
DzidekKto zapłaci 113 milionów, skoro można poczekać i zapłacić 75 za rok, może trzy.

To jest niesamowite, jak pechowo potoczyły się losy tego stadionu. Drugi raz było blisko sprzedaży i drugi raz przyszedł krach.
2. staste7731.03.2020; 09:51
staste77Rzeczywiście, trudne do wytłumaczenia są te kłopoty VCF :-(