VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Celades: „Chcemy by fani byli z nas dumni”

Karol Kotlarz, 03.01.2020; 19:48

Kilka słów od trenera

Przed pierwszym w nowym roku spotkaniem z Eibar gościem konferencji prasowej był Albert Celades. Szkoleniowiec Valencii, poza tematem zbliżającego się meczu, wypowiedział się również o kontuzjowanych zawodnikach, odniósł się do niedawnej wypowiedzi Marcelino oraz mówił o potencjalnych wzmocnieniach.

Co z Gonçalo Guedesem? Czy jego powrót byłby największym wzmocnieniem?

To byłaby świetna wiadomość. Ma się dobrze. Jest pełny energii. Pojawił się na treningu na boisku i robi postępy. Jest w etapie rehabilitacji, w którym może trenować na murawie. Krok po kroku będzie realizował zadania, a jego powrót jest coraz bliższy.

Czego sobie życzysz na rok 2020?

Zawsze życzymy sobie zdrowia. Zdrowia, by kontuzjowani zawodnicy wyzdrowieli i znów mogli spełniać swoje role. Mieliśmy wielu kontuzjowanych, teraz ta liczba jest normalna, jednakże wciąż nadmierna. Na szczęście czterech z nich będzie już z nami. Jeśli chodzi o rozgrywki, podejdziemy do każdego meczu z intencją jego wygrania. Tego sobie życzymy.

Co z Gameiro, Gómezem i Cillessenem?

Wszyscy mają się dobrze i znajdą się wśród powołanych.

Co z Kang-inem?

Kang-in jest w podobnej fazie rehabilitacji co Guedes. Obaj mogą nie zagrać w Superpucharze, ale po nim będą do dyspozycji.

Chcesz zdrowia, ale nie chciałbyś może zdobycia jakiegoś tytułu?

Mam to, co jest realne. Reszta jest konsekwencją robienia rzeczy dobrze. Nie patrzę w przyszłość dalej niż do meczu z Eibar.

Jak przygotujesz zespół na mecz z Eibar biorąc pod uwagę zbliżającą się walkę o Superpuchar?

Przygotowuję się do tego meczu, ale reszta nie ma znaczenia. W ostatnich latach Eibar sprawił wiele trudności na Mestalla. To zespół, który bardzo lubię, waleczny, zdeterminowany. Przeszedł przez podobną sytuację do naszej, jeśli chodzi o kontuzjowanych graczy. Bez odpowiedniego przygotowania mentalnego będziemy mieć problem.

Co jest kluczem do wygranej z Eibar?

To odważna, zdeterminowana drużyna, która chce stale grać na połowie rywali. Grają dobrze z pierwszej piłki, ale mają też dobrą grę kombinatoryczną. Chciałbym zaznaczyć, że są silni jako zespół.

Czy będziesz chciał powtórzyć trening zespołu przy udziale kibiców?

Mam nadzieję, że będziemy to mogli powtórzyć. To bardzo miłe doświadczenie. To prawda, że potrzebujemy spokoju umysłu by pracować, ale potrzeba też nam wsparcia kibiców. Myślę, że można to powtórzyć.

Kto będzie stał między słupkami w sobotę?

Nie ujawnimy tego jeszcze. Wiemy, jak postąpimy, ale chcemy to oznajmić najpierw bramkarzom.

Czy celem jest utrzymanie „genu nie poddawania się”?

Chcemy zakończyć pierwszą rundę spotkań ligowych bez porażki na Mestalla, zagrać dobre spotkanie i pokazując te geny, które zespół posiadał w niesprzyjających warunkach. Musimy go utrzymać.

Jaka jest wartość waszej serii na Mestalla?

Dajemy mu wystarczającą wartość. Wszystkie mecze są trudne. Chcemy to zachować. To bardzo ważny czynnik. Fani pomagają nam podczas meczów u siebie. Mamy nadzieję, że możemy kontynuować w ten sposób i zamknąć pierwszą rundę spotkań wygraną na Mestalla.

Marcelino powiedział, że nie widzi różnicy pomiędzy twoją Valencią, a tą prowadzoną przez niego. Co o tym sądzisz?

Już powiedziałem kiedyś, że nie mam obsesji na punkcie Valencii Celadesa. Chcemy by fani byli z nas dumni.

Czy chciałbyś aby klub pozyskał prawego obrońcę zimą?

Jestem bardzo zadowolony ze składu, który jest i mam duży szacunek dla obecnych tu graczy. Rzeczywistość jest tym, co mamy i zobaczymy, co stanie się na rynku zimowym. Cieszę się z tego, co mam.

Guardiola dał zielone światło na odejście Cancelo. Czy możesz coś powiedzieć o zainteresowaniu Valencii tym zawodnikiem?

Rozumiem waszą troskę, ale nie mogę rozmawiać o tych rzeczach, kiedy mam tak ważny mecz w sobotę. Rzeczywistość jest tym, co mamy. W tym miesiącu będą pierwsze informacje i zobaczymy, co się stanie na rynku.

Czy nie martwisz się, że ktoś może odejść zimą?

Oczywiście, martwiłbym się. Nie możesz tego kontrolować. Jesteśmy zadowoleni z obecnej kadry i mam nadzieję, że będziemy nadal tak działać.

Czy uważasz, że Correia jest na poziomie, który Valencia potrzebuje?

Nigdy nie mówiłem, że nie ma odpowiedniego poziomu, by grać w Valencii. Nie grał wiele, bowiem stawialiśmy na innych graczy, ale nie myślimy, że nie jest zawodnikiem odpowiedniego poziomu. Mamy o nim dobre zdanie.

Co uważasz o potencjalnej nowej umowie dla Garaya?

Idealnie byłoby, gdyby ta sprawa była rozwiązana szybko i dobrze. Mam nadzieję, że dojdziemy do szczęśliwego zakończenia. Tak, rozmawiałem z nim.

Czy uważasz, że może to wpłynąć na jego występy?

Zawsze jest pewien moment niepewności w negocjacjach. Jest doświadczonym zawodnikiem i myślę, że sobie z tym poradzi. Jego występy będą nadal znakomite, jak dotychczas.

Czy potwierdzasz negocjacje w sprawie nowej umowy dla Garaya?

Trwają rozmowy o przedłużenie kontraktu i taka jest obecna sytuacja. Nie wiem czy mnie to zaskakuje. Sytuacja jest jaka jest. Mam nadzieję, że wszystko zostanie rozwiązane szybko i dobrze.

Kategoria: Wywiady | El Desmarque Valencia skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.