sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Marcelino: „Nie patrzę wstecz”

Karol Kotlarz, 03.01.2020; 19:45

Trener przerywa milczenie

Były szkoleniowiec Valencii, Marcelino García Toral, wciąż pozostaje bez klubu. 54-latek udzielił krótkiego wywiadu dziennikarzom SER Gijón, gdzie po raz pierwszy od dłuższego czasu zabrał głos w sprawie swojego odejścia i decyzji podjętych przez Petera Lima.

„Po odejściu miałem niespokojne piętnaście dni, ponieważ uznałem tę decyzję za niesprawiedliwą, jednak patrzę w przyszłość i cieszę się z tego co mam. Nie patrzę wstecz, nie warto. To nie był problem związany ze mną, z trenerem, to była decyzja wymierzona w grupę ludzi, których właściciel klubu wybrał, aby zmienili negatywną dynamikę w Valencii, która od dwóch sezonów kończyła ligę na dwunastym miejscu” – ocenił Marcelino.

Były trener „Nietoperzy” porównał działania Petera Lima do partii gry planszowej, mówiąc: „Najpierw zaufał Mateu Alemany’emu, ten zaufał mi i Pablo Longorii. W pewnym momencie pozbył się trzech osób zarządzających stroną sportową, którzy zmienili dynamikę Valencii. Zagrał niczym w parchís (gra planszowa, przyp. red.)”.

„Próbowałem dać wystarczające rozwiązania, co pokazałem w Valencii we wszystkich swoich doświadczeniach, zarówno w osobistym, jak i profesjonalnym punkcie widzenia. Później zdarzyło się to, co się zdarzyło, przyszedł czas, że prezydent rezygnuje z twoich usług. I co wtedy zrobisz?”

Marcelino przyznał, że „nie zawsze ogląda mecze Valencii”, a zapytany o różnice w grze zespołu pomiędzy jego drużyną a ekipą prowadzoną przez Celadesa odparł: „Nie, nie widzę wielu różnic”.

Kategoria: Wywiady | PlazaDeportiva | SER skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. longer03.01.2020; 23:08
longerSkoro on nie patrzy wstecz to czemu my mamy przeżywać jego dyrdymały?
2. los ches04.01.2020; 07:11
los chesMilczenia to on nie przerwał. Co najwyżej udzielił wypowiedzi na temat swojego dawnego miejsca pracy.
3. staste7704.01.2020; 10:15
staste77Nie dziwię się jego rozgoryczeniu. Jednak nie znamy wszystkich aspektów sprawy. Czasami trzeba być bardziej dyplomatycznym w stosunku do osób decyzyjnych, a chyba nie był, i poniósł konsekwencje. Całe szczęście klub chyba dużo nie stracił, chociaż o tym przekonamy się pewnie dopiero za kilka miesięcy.
4. tomekg04.01.2020; 13:48
My akurat dużo zyskaliśmy na jego odejściu :)