sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

N’Koulou i Cabral w kręgu zainteresowań

Bartłomiej Płonka, 24.03.2016; 00:33

Poszukiwania wzmocnień na środek obrony

Nicolas N’Koulou i Gustavo Cabral to główni kandydaci do wzmocnienia defensywy Valencii. Obu piłkarzom kontrakty wygasają wraz z zakończeniem obecnego sezonu i jest szansa pozyskania ich na zasadzie wolnego transferu.

W tym sezonie nikt nie może być zadowolony z postawy defensorów Valencii. „Nietoperze” w meczach ligowych stracili już 36 goli, a ostatni raz na zero z tyłu zagrali pod koniec października, gdy na Mestalla ograli Levante 3:0. Dyrektor sportowy, García Pitarch nie ma wątpliwości — środek obrony potrzebuje wzmocnień.

Kadra Valencii w lecie ponownie ma zostać mocno zmieniona, ale klub najprawdopodobniej nie będzie chciał wydawać milinów na prawo i lewo. W zeszłym sezonie Abdennour i Santos kosztowali ponad 30 mln €, a teraz Valencia skierowała swoją uwagę w kierunku piłkarzy, którym kontrakty kończą się pod koniec czerwca bieżącego roku.

W walenckich mediach najczęściej przejawia się temat transferu Nicolasa N’Koulou. Kameruńczyk obecnie jest zawodnikiem Marsylii, która podobnie, jak Los Ches przeżywa sportowy kryzys. Agent 25-latka podobno pozostaje w kontakcie z Valencią i jego transfer pozostaje bardzo możliwy. N’Koulou był w kręgu zainteresowań klubu jeszcze latem, ale wówczas ostatecznie na Mestalla trafili Abdennour i Santos.

Drugim poważnym kandydatem jest Gustavo Cabral występujący w Celcie. Pierwsze informacje o zainteresowaniu Argentyńczykiem przez Valencię pojawiły się już kilka tygodni temu, a sam piłkarz zdążył je zdementować. Jego temat jednak powraca, gdyż rozmowy 30-latka z klubem z Galicji odnośnie przedłużenia umowy stanęły w martwym punkcie i niewykluczone, że ostatecznie ten zmieni otoczenie.

Na chwilę obecną trudno jednoznacznie powiedzieć, którzy ze środkowych obrońców Valencii opuszczą klub, ale odejście każdego z nich jest możliwe. Pitarch jeszcze w styczniu, co sam przyznał, szukał klubu dla Rubena Vezo, a Abdennour i Santos nie mają u niego najwyższych notowań. Niepewna jest także przyszłość Mustafiego, który jest najwyżej cenionym zawodnikiem spośród środkowych obrońców.

Kategoria: Transfery | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.