sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Opcja Pellegrini. Nikt nie wierzy w Neville'a

Mateusz Styś, 12.03.2016; 02:57

Pellegrini – idealny profil trenera dla Valencii

Wbrew niektórym doniesieniom sugerującym możliwość pozostania Gary'ego Neville'a na kolejny sezon, źródła zbliżone do Meriton dają jasno do zrozumienia, że jest to bardzo mało prawdopodobne. Taką opcję wyklucza również rada doradcza klubu oraz dyrektor sportowy.

Niedawno odbyło się spotkanie rady doradczej, w której skład wchodzą byli dyrektorzy i działacze Fundacji VCF: Miguel Ángel Gil, Salvador Belda, José Luis Zaragosí, Salvador Martínez, Juan Cruz Sol i José Manuel Palau z prezydent Lay Hoon. Mają one cykliczny charakter i zazwyczaj dochodzi do nich co trzy miesiące.

Celem tych spotkań jest przekazanie opinii rady doradczej na temat tego co dzieje się w klubie. Lay Hoon chce w ten sposób poznać punkt widzenia ludzi, którzy znają i reprezentują valencianismo na bieżące wydarzenia w klubie i przekazywać te opinie Peterowi Limowi, który podejmuje ostateczne decyzje.

Na ostatnim spotkaniu głównym tematem był kryzys sportowy drużyny. Rada doradcza ma w tym względzie jasno sprecyzowane i jednomyślne zdanie – należy zatrudnić doświadczonego trenera z dobrym CV, który jednocześnie świetnie zna realia ligi. Członkowie rady byli bardzo konkretni, bo zasugerowali dwa nazwiska: Pellegrini i Benitez. Ten drugi, jak już dzisiaj wiemy, wrócił do Anglii i przejął stery w Newcastle, a więc na stole pozostaje kandydatura Chilijczyka.

Doradcy uważają, że projekt trzeba budować na solidnym fundamencie, a nie poprzez doraźne i powierzchowne działania takie jak duże transfery, które wobec braku awansu do europejskich pucharów mogą się okazać bardzo trudne.

Osoby, które blisko współpracują z przedstawicielami Lima w Walencji nie pozostawiają natomiast złudzeń Gary'emu Neville'owi; twierdzą one, że jest niemożliwe, aby to on pozostał trenerem drużyny w przyszłym sezonie. Docenia się jego pracowitość i oddanie, ale wszyscy zgadzają się, że brakuje mu doświadczenia i umiejętności, aby sprostać tak trudnemu zadaniu jakie zostało przed nim postawione. Podobne zdanie ma Suso Garcia Pitarch, choć nigdy nie przyznał tego publicznie.

Najbliższe tygodnie będą kluczowe dla określenia projektu na przyszły sezon. Manuel Pellegrini nadal czeka na oficjalną ofertę z Valencii, bo na razie odbyły się tylko wstępne rozmowy, a jak podaje jedna z gazet w jego ojczystym kraju, doświadczony trener jest przygotowany do objęcia posady na Mestalla.

Członkowie rady wskazali możliwą kandydaturę Pellegriniego jako przykład, gdyż nie wiedzą oni na jakim etapie i czy w ogóle są toczone jakieś negocjacje z Chilijczykiem. Uważają oni natomiast, że to właśnie ten profil trenera – bezpieczny wybór, bez eksperymentów – powinien być celem Petera Lima, do którego należy ostateczna decyzja.

Kategoria: Ogólne | Plazadeportiva skomentuj Skomentuj (15)

KOMENTARZE

1. Bartees12.03.2016; 09:31
BarteesUważam że Pellegrini też tutaj nie będzie się nadawał, my potrzebujemy Manager pokroju André Villas-Boas, młodego ale i czującego nowoczesny futbol, mamy jedna z młodszych ekip w BBVA ...
2. BulaKG12.03.2016; 09:48
BulaKGMoim zdaniem taki dziadzio Pellegrini byłby idealny. Spokojny, poukładany, doświadczony trener, który na pewno wprowadzi pewną równowagę i stabilizacje w drużynie. Dość eksperymentów typu Neville czy Nuno, potrzeba kogoś, kto siedzi w futbolu od lat aby ogarnąć ten burdel który obecnie panuje w Valencii
3. El12.03.2016; 10:55
Czy poważnie ktoś może cenić AVB wyżej niż Pellegriniego?
Dawać Manuela!
4. szelos12.03.2016; 11:21
szelosJak widać Rada i Pitarch myślą logicznie. Problem w tym, że to Lim podejmuje ostateczne decyzje. Mam nadzieje, że jakoś go przekonają do wyboru Pellegriniego.
5. kubastepniak2212.03.2016; 12:02
Pellegrini byłby idealny. Wystarczy sobie przypomnieć co robił z Malagą, tam też było dużo młodych zawodników jak choćby Isco. AVB po tym co pokazał w Totenhamie i Chelsea nie chcę kolejnego młodego i czującego nowoczesny futbol menago bo takiego już mamy ;) A wbrew pozorom naszemu przedszkolu przyda się taki spokojny, starszy trener, żeby poukładać im w głowach i wprowadzić trochę taktyki do ich gry.
6. Adr12.03.2016; 13:12
AdrAndré Villas-Boas?!

Nooo tak czuje nowoczesny football że z każdego klubu wylatuje aby dźwięczy xD Jeszcze jeden góra dwa kluby w Europie poprowadzi i pozostanie jedynie Arabia Saudyjska, USA i Chiny!

Albo napisałeś to w formie dobrego żartu którego nie załapałem, albo hmm? Nie no to był dobry żart ;-)

Tylko Chilijczyk!!! I trzeba mu dać 2 sezony Spokoju!
7. Gajos12.03.2016; 13:32
GajosPellegrini oraz porządni asystenci to priorytet.
Nie może powtórzyć się sytuacja, że zespół co mecz biega średnio 2 km mniej niż rywal a wyglądają jakby przebiegli z 10 km więcej. Poza tym ilość kontuzji...Także Pellegrini i żadnych tam Neville'ów:)
8. zompson12.03.2016; 14:40
zompsonMam nadzieję że Pellegrini się skusi na kasę Zenita i zostanie nam zatrudnienie Sampaoliego. Chociaż podskórnie czuję że Mendes wciścnie nam AVB...
9. ThomsonVCF12.03.2016; 15:56
ThomsonVCFSampaoli nie ma odpowiedniego doświadczenia - nie trenował nic w Europie, nie mówiąc o samej Hiszpanii. W Chile był dobry, ale to nie jest pewna, stabilna opcja jak Pellegrini. Nie jestem fanem Pelka, ale to solidny trener z niezłymi osiągnięciami i dobrze rozumiejący hiszpańskie realia.
10. pedro912.03.2016; 21:20
Rada radą, ale jak napisał szelos, decyzję podejmie (może już podjął?) Lim. Jego punkt widzenia jest zupełnie inny. Lubi otaczać się ludźmi których dobrze zna i do których ma zaufanie. I pewnie myśli tak:
trzeba dać Garemu czas na budowanie zespołu, dostał drużynę w trakcie sezonu i na cito nie da się wiele zrobić; jest młody, ambitny, nauczy się języka; również piłkarze są młodzi, mało doświadczeni; mój projekt jest obliczony na lata, nie na natychmiastowe wyniki.
Tak więc na inny scenariusz można liczyć tylko w takim przypadku, kiedy sam Neville dojdzie do wniosku, że woli związać się z reprezentacją Anglii. A ponieważ jest ambitny, możemy liczyć się z chęcią przekucia wielu niepowodzeń w tym sezonie w sukcesy i pozostaniem Nevilla na Mestalla na dłużej.
11. Bartees12.03.2016; 23:02
BarteesKto by nie przychodził byłby idealny w waszym mniemaniu zacznę screeny robić i później będę je wklejał jak zaczniecie krytykować Pellegriniego, pamiętam jak dziś dzień jak zwalniali Unaja, ja wiedziałem że nie jest to dobrym posunięciem na efekty nie musiałem długo czekać, za Emerego mieliśmy pewne miejsce w 4, a przypominam że tym sezonie padło też stwierdzenie że trzeba walczyć o utrzymanie w lidze! Tutaj trener moim zdaniem to tylko 30 % sukcesu, problem leży w "gwiazdeczkach" ze stadniny... I osobiście uważam że AVB nie wylatuje z Zenitu tylko nie podpisuje kontraktu i uważam go za świetnego fachowca!
12. Stachu13.03.2016; 00:06
Może się mylę,ale mniemam że dobrą opcją byłby też Marcelo Bielsa ale nie wiem co się z nim teraz dzieje i gdzie trenuje?.
13. KilyVCF13.03.2016; 00:17
KilyVCFBędzie ciężko o mocne transfery.
Mocne mogą być tylko kwoty.
Do głowy by mi nie przyszło że zabraknie nas w LE.
Uważam że Voro do końca sezonu gdyby został po meczu z Barcą to moglibyśmy jeszcze jakimś cudem powalczyć o siódme miejsce
i na pewno nie byłoby gwałtu w kolejnym meczu z Barcą w CDR.

Nawet gdyby Pellegriniemu by miało nie wyjść to i tak lepiej go zatrudnić, potrzebujemy jakiejś znanej mordy na ławce by skusić jakościowych graczy
14. Marecki3113.03.2016; 10:35
Neville tak jak już pisałem kiedyś został rzucony na głęboką wodę. Nie daję się trenera bez doświadczenia do takiego klubu!!! Może i chłopak się czegoś nauczył bo każdy inteligentny człowiek potrafi wyciągać wnioski z błędów. Pytanie czy zmiana wyjdzie nam na lepsze. Ale widzę że jesteście jeśli chodzi o Nevilla na nie więc chyba zmiana trenera jednak będzie miała miejsce :)
15. Che14.03.2016; 09:17
AVB może i czuje nowoczesnybfutbol ale nie ma charakteru . Gracze mu sie zbuntują , a u nas zawsze sie takich paru znajdzie , no i facet nienbedxie wiedział co robic . Pellegrini byłby bardzo dobry . To jest ciągle super fachowiec to że w City juz nie ma motywacji do pracy a zarząd klubu robi kretynskie ruchy transferowe to nie jego wina . Jestem na tak chociaz jeszcze bardziej wolałbym Sampaoliego . Pizzi tez nie miał doswuadczenia w Europie a jakby mu dac wiecej czasu to mogłby stworzyc ciekawy zespoł . No ale dobra jest szansa na Pellegriniego to wypadałoby skorzystać