sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Barakaldo vs. Valencia — zapowiedź

Krystian Porębski | Marcin Śliwnicki, 02.12.2015; 16:09

Voro znów w akcji

Koniec dyktatury Nuno, znamy już nowego trenera, ale w najbliższych kilku meczach Valencię poprowadzi Voro. Jak ekipa poradzi sobie w pierwszym sprawdzianie pod wodzą klubowej legendy?

Z lotu Nietoperza

Odpowiedzi udzielił Marcin Śliwnicki:

Nuno już z nami nie ma (jakkolwiek źle by to nie brzmiało), jakbyś podsumował jego przygodę z VCF?

Ubiegły sezon bardzo dobry, choć do ideału brakło dużo. Trzeba pamiętać, że szybko pożegnaliśmy się z Pucharem Króla, a w rozgrywkach europejskich nie występowaliśmy wcale, co bardzo ułatwiło zajęcie czwartego miejsca. Warto jednak podkreślić, że drużyna grała przede wszystkim całkiem ładny futbol, zwłaszcza w pierwszej części sezonu. Nie wiem czy to co działo się później to wynik spoczęcia na laurach przez Portugalczyka czy może wypalenie się jakiejś formuły. Bo ostatnich wydarzeń nie sposób zrozumieć — pomijając wyniki i fatalny styl gry (czy może raczej kopania piłki?) te wszystkie niesnaski w zespole były frustrujące chyba dla każdego kibica. Podsumowując te półtora roku, w skali szkolnej 3+, tylko albo aż.

RdP, Vezo, Orban, Negredo i może Barragan — ta piątka była wyraźnie mniej eksploatowana przez Nuno, myślisz, że teraz wrócą do łask? Dla kogo to największą szansa?

Naprawdę ciężko powiedzieć co się stanie. Jest jednak duża szansa, że z nowym trenerem złapią wreszcie trochę pewności siebie. Jej brak było widać ostatnio zwłaszcza po Vezo, który nogi miał jak z waty. Wszystko będzie zależało jak ułożą się ich relacje z następcą Nuno.

Voro po raz kolejny tymczasowym trenerem, ale na Barcelonę potrzebujemy już doświadczonego trenera... Czy jednak wolalbys Voro?

Jedyny mecz, który jak do tej pory przegrał Voro, prowadząc Valencię, to właśnie z Barceloną. I było to chyba 0:6? Lepiej chyba do tego nie wracać, uważam więc że jak najszybciej powinien przyjść już docelowy trener. Niemniej bardzo cenię Voro i uważam, że pełni ważną rolę w klubie. Tym bardziej, że już dwukrotnie ratował „Nietoperzom”… skórę.

Angielskie media podawały, że trenerem VCF ma być Neville, a Balague twierdził, ze Phill ma świetny plan. Co o tym sadzisz? Bo całkowicie się to rozbiega z doniesieniami hiszpańskiej prasy...

Może i ma świetny plan, ale bez szaleństw. Drużyna potrzebuje kogoś z doświadczeniem, który poukłada wszystkie klocki na miejsce i uprzątnie wszechobecny bałagan. Cenię sobie Philla, ale to chyba nie czas i miejsce na takie eksperymenty.

Kogo widziałeś na stanowisku nowego trenera i kto był najciekawszym kandydatem z wymienianych?

Prywatnie bardzo mocno optowałem za Bielsą. Facet znany jest z twardego charakteru i prowadzenia drużyn w sposób zbliżony do despocji. A teraz właśnie zdecydowanych rządów nam potrzeba, bo wszystkie kawałki szytego na miarę garnituru rozeszły się i potrzeba siły, aby ponownie je złączyć. Następnych w kolejce wskazać już trudniej, ale… może Laudrup? Choć co do niego mam mieszane odczucia. Na pewno nie Rijkaard, choć ten podobno odmówił władzom Valencii.

Co sądzisz o zatrudnieniu Gary’ego Neville’a?

Ruch zaskakujący chyba dla każdego. Szansę dać mu trzeba, może trenerskie rodzeństwo się dogada, ale nie tego osobiście oczekiwałem. Jedno przyznać trzeba, nie jest to czlowiek Mendesa, a to już coś. Presja jednak będzie duża, a nawet ogromna jak na pierwsza pracę.

Barakaldo ma w swoich szeregach kilku byłych Valencianistas, w tym Armiche\'a Ortege, który grał niedawno... w Cracovii. Myślisz, ze Baskowie mogą napsuć krwi Valencii?

Gdybyśmy byli jeszcze z Nuno na ławce, powiedziałbym, że może napsuć. Teraz mam więcej wiary, ale sądu nie odważę się wydać. Wydaje się, że mamy wszystkie atuty, aby wygrać Niemniej nie wiadomo ile czasu zespół będzie potrzebował, aby na nowo złapać wiatr w żagle.

Sprawa odejścia Nuno jest bardzo skomplikowana, ale wydaje się, ze głównym prowodyrem zdarzeń była Lay Hoon... Co sadzisz o całej sytuacji, czy pani prezydent faktycznie ma tak dużo do powiedzenia? Bo wyrasta nam z niej Amadeo Salvo 2.0...

Porównanie chyba jednak trochę na wyrost, przynajmniej na razie. Bardzo jednak cieszy, że pani prezydent wreszcie postanowiła przestać być pionkiem w grze. Skoro Lim nie zamierza fatygować się do Valencii, to ktoś musi tu rządzić. Ale na pewno nie Mendes i jego poplecznicy. Sytuacja jak do tej pory była chora, więc najwyższy czas na jakieś reakcje. Szkoda, że tak późno, ale może to dobry prognostyk.

Przewidywane składy

Valencia w pierwszym spotkaniu przeciwko baskijskiemu trzecioligowcowi powinna wyjść w drugim garniturze. Spodziewać się powinniśmy zwłaszcza Rafy Mira i Santi Miny w ataku. Reszta to duża niewiadoma, zwłaszcza obsada pomocy. Obrona może natomiast zaprezentować się w ustawieniu bardzo nietypowym, bo z Diallo i Orbanem na bokach, można spodziewać się, że Cancelo, Abdennour i Gaya dostaną dziś wolne. Duże szanse na występ ma także Tropi. Valencia powinna wyjść taktyką 4-4-2.

Jeśli chodzi o Barakaldo, tutaj powinniśmy zwrócić uwagę na postaci byłych zawodników Valencii: Armiche’a Ortegę, Pablo Reverta i Alexa Qunitanillę. Przynajmniej dwóch z nich powinniśmy zobaczyć dzisiaj w akcji, występ Reverta jest natomiast wątpliwy.

Valencia:Jaume – Diallo, Vezo, Santos, Orban – Danilo, Enzo, Parejo, Bakkali – Mina, Mir

Barakaldo: Alejandro Garcia – Alex Quintanilla, Xabi Etxebarria, Imanol Aguiar – Galder Cerrajeria, Armiche Ortega, Iker Hernandez, Haritz Albisua, Hector Alonso – Lander Yurrebaso, Alain Arroyo

Wielkie wydarzenie

Taktycznie meczu z Barakaldo sensu rozważać nie ma. Na pewno, jak na swoją klasę rozgrywkową, są ekipą mocną. Radzą sobie z rezerwami Realu Madryt czy też Realu Sociedad, zajmują wysoką lokatę. Mają w składzie kilku ciekawych piłkarzy, takich, przed którymi być może jeszcze gra na najwyższym poziome i takich, którzy nie sprawdzili się w największych klubach. Tak czy siak, obowiązkiem Valencii jest wygranie tego dwumeczu.

Szaleństwo ogarnęło natomiast miasto. Co możemy o nim powiedzieć? Na pewno Barakaldo dysponuje świetnym obiektem, który prezentuje się bardziej okazale niż choćby ten, który posiada Eibar, inny baskijski klub. Na poważnie jednak, Valencia musi tutaj dać z siebie 100%, bo przeciwnik będzie niesamowicie zmotywowany. Dla nich, to mecz sezonu, a może nawet więcej.

Przypominamy o tegorocznej edycji Forumowego Typera. Nagrody funduje sklep piłkarski ISS-sport oferujący oficjalne koszulki piłkarskie VCF.

Wszystkich kibiców zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego kanału IRC!, strony Lajfy.com, gdzie w trakcie meczu trwać będzie relacja tekstowa oraz strony sporticos.com, która prezentuje statystyki związane z meczami piłkarskimi.

Kategoria: Mecze | własne skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.