sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Technologia zawitała na Mestalla

Kamil Guziak | Marcin Śliwnicki, 22.10.2015; 18:55

Wysłużony stadion wszedł w XXI — wiek

Mestalla jednym z najbardziej spektakularnych stadionów w La Liga i Europie. Wszystko to dzięki zastosowaniu nowatorskiego projektu — unikalnego systemu audiowizualnego, polegającego na umieszczeniu czterech nowych ekranów LED-owych o powierzchni 40 m2 każdy, obsługiwanych przez zintegrowany system beIN Sports.

Nowe tablice pojawiły się na Mestalla w ubiegłym tygodniu, a swój debiut miały podczas sobotniego spotkania z Malagą. Dzięki ich zastosowaniu kibice zgromadzeni na stadionie mogli zobaczyć statystyki w czasie rzeczywistym, obraz na żywo, animacje 3D oraz różnego rodzaju materiały video.

Ekrany otrzymywać będą sygnał ze wszystkich kamer rozmieszczonych na stadionie, a cała obsługa sieci znajduje się specjalnej sterowni pod okiem specjalistów z sektora audiowizualnego w zakresie sportu i animacji, posiadających spore doświadczenie z dużych imprez piłkarskich, rozgrywek Euroligi czy NBA.

Głównym celem wprowadzenia systemu jest zapewnienie fanom zgromadzonym na Mestalla dostępu do wszelkich niezbędnych informacji związanych bezpośrednio z meczem, takich jak przekaz na żywo ze spotkania, momenty zmian czy zdobywanych goli z różnych ujęć i perspektyw.

Nowe tablice to także ukłon w stronę sponsorów, którzy dostali nową platformę do prezentowania swojej marki oraz zakresu świadczonych usług. Tablice mają jednak służyć przede wszystkim fanom: Ci będą mogli dowiedzieć się m.in. o aktualnych promocjach na bilety i produkty, harmonogramie nadchodzących spotkań, ważnych komunikatach klubu.

Nowy system został już sprawdzony i pozytywnie zaopiniowany przez UEFA, które bezpośrednio zarządza korzystaniem z takich tablic podczas meczów Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.

Kategoria: Ogólne | Valenciacf.com skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. Papież22.10.2015; 20:38
PapieżMyślałem, że w końcu La Liga zdecydowałą sie na wprowadzenie goal-line techology.