VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

A może Andrija Živković?

Mateusz Lichwa, 27.06.2015; 13:50

Serb w orbicie zainteresowań

Kolejnym zawodnikiem, o którym mówi się w kontekście ewentualnego transferu do Valencii, jest 18-letni Andrija Živković. Jego kontrakt wygasa za rok, a transfer miałby kosztować ok. 5 mln €.

18-latek nie jest jeszcze graczem ustabilizowanym, dobre momenty przeplata tymi słabszymi, jednak Serb ma predyspozycje by stać się zawodnikiem wysokiej klasy. Živković występuje zazwyczaj na prawym skrzydle, jego zaletami są natomiast ostatnie podanie oraz boiskowa inteligencja, mimo że Serb często gra bardzo szybko. Ponadto, świetnie wykonuje stałe fragmenty gry.

Andrija stał się niedawno najmłodszym kapitanem w historii Partizana Belgrad, w którym od trzech lat występuje w serbskiej Super Lidze, a także zdążył zadebiutować w dorosłej reprezentacji swojego kraju. Agent zawodnika poinformował ostatnio o zainteresowaniu Valencii, zaznaczając jednak, iż ze względu na ilość ofert, jego klient podejmie decyzję dotyczącą swojej przyszłości dopiero po dłuższym namyśle.

Transfer Živkovicia do Valencii zatrzymać może, wydaje się, nieuniknione sprowadzenie przez Valencię Zakarię Bakkaliego. Ponadto, Serb od dwóch miesięcy prowadzi rozmowy z Benfiką. Kontrakt młodziana z Partizanem obowiązuje jeszcze przez rok, a potencjalny transfer ma kosztować nie mniej niż 5 mln €.

Serbski skrzydłowy był kluczowym graczem w historycznym zwycięstwie swojej reprezentacji na niedawno rozegranych Mistrzostwach Swiata U-20. Živković między innymi zaliczył asystę przy golu Nemanji Maksimovicia w 118. minucie finałowego meczu z Brazylią, który przesądził o zwycięstwie.

Kategoria: Transfery | superdeporte.es skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. pedro927.06.2015; 13:53
Napiszę krótko: Żivković tak, Bakkali nie.
2. mattaj27.06.2015; 14:02
mattajTaaak, brać go!!
3. buba18227.06.2015; 14:02
buba182Zivkovic musi być kozak, skoro jest tak młody, a zagrał już tyle spotkań dla Partizana, który jakiś super słaby przecież nie jest - wg mnie warto byłoby go kupić.

A co do Bakkaliego to można śmiało go brać bo i tak przyjdzie do nas za darmo, wiec żadne ryzyko. Jak wypali to super, jak nie to trudno.