VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

„Gra na Camp Nou jest dla nas wyzwaniem”

Kamil Guziak, 17.04.2015; 18:13

Nuno krótko o jutrzejszym meczu

Przed Valencią arcytrudne spotkanie z Barceloną, w którym do zdobycia są trzy ważne punkty, jednak do stracenia może być znacznie więcej. O jutrzejszym pojedynku krótko wypowiedział się szkoleniowiec „Nietoperzy” — Nuno Espírito Santo.

Portugalczyk podkreślił, że pomimo trudności zadania, jego zespół jest w stanie zgarnąć całą pulę w spotkaniu z Barceloną. Zdaniem szkoleniowca aktualna forma jego podopiecznych pozwala być dobrej myśli, a stawka meczu dodatkowo motywuje zawodników. „Gra na Camp Nou będzie dla nas wielkim wyzwaniem. W końcu zmierzymy się z przeciwnikiem prezentującym doskonałą jakość” — mówił Nuno, dodając, że dokładnie przeanalizował ostatnie spotkanie Barcelony z PSG. „Widzieliśmy mecz Barçy z PSG i przeanalizowaliśmy grę naszego rywala. Osiągnęli znakomity rezultat, potwierdzając swoją siłę i znakomitą formę, z czym przyjdzie nam się zmierzyć”.

Pomimo doskonałej dyspozycji przeciwnika, Nuno dostrzegł pewne mankamenty w grze Barcelony, które zespół postara się wykorzystać w jutrzejszym meczu. „Wszystkie drużyny mają swoje słabe punkty, dlatego zrobimy wszystko, by wykorzystać wiedzę o nich, a także wyszukiwać kolejne”.

Szkoleniowiec potwierdził, że w ostatnim czasie spotkał się z Peterem Limem w celu omówienia kliku istotnych kwestii, o których jednak nie wspomniał, dając do zrozumienia, że rozmowa miała charakter prywatny. „Miałem okazję do omówienia wielu tematów z Limem, ale była to prywatna rozmowa. Jako właściciel klubu zawsze stara się być z nami i dla nas, ponieważ ważne jest, aby wiedział, co się dzieje w drużynie oraz w jakim punkcie obecnie jest projekt” — stwierdził.

Nuno zapytany został o pierwsze spotkanie z Barceloną, kiedy rywal w ostatniej minucie strzelił zwycięską bramkę. „Mimo porażki uważam, że zagraliśmy dobre spotkanie. Ta sytuacja nauczyła nas jednego — musimy być solidarni, zachowując koncentrację do ostatniego gwizdka arbitra. Będzie to kluczem do przeciwstawienia się dużym umiejętnościom zawodników Barcelony”.

Na koniec trener zapytany został o stan zdrowia Enzo Péreza, potwierdzając, że pomimo powrotu do treningów Argentyńczyk nie jest gotowy na grę w jutrzejszym meczu. „Enzo w prawdzie powrócił do treningów z resztą drużyny, jednak jest jeszcze za wcześnie, by mógł jutro zagrać” — powiedział Nuno.

Kategoria: Wywiady | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. Y4R017.04.2015; 21:19
Nuno powiedzial ze musza byc skoncentrowani i solidarni do ostatnich minut gry. Mysle ze nadal w tym aspekcie nie odrobiliwmy lekcji bo z Athletic zrobilismy to samo co z Barca.