VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

96. urodziny Valencii

Kamil Guziak, 18.03.2015; 17:58

„Przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość zebrane na Mestalla”

Historię powstania klubu piłkarskiego Valencia CF zna doskonale każdy jej fan. W tegorocznych uroczystościach upamiętniających narodziny Valencii, prócz władz klubu z Peterem Limem na czele, udział wzięli potomkowie trzech założycieli — Elvira Llorca, Francisco Gascó oraz Octavio Milego.

18 marca to niezwykle ważna data w kalendarzu klubu z Mestalla, który z każdym kolejnym rokiem pisze nową historię. 96. rocznica narodzin Valencii to szczególne wydarzenie zwłaszcza dla Petera Lima, który przecież od niedawna jest jej głównym dowodzącym. Jest to także znakomita okazja dla singapurskiego biznesmena, by pokazać jak bardzo utożsamia się on z klubem oraz jego piękną historią.

W dniu dzisiejszym, w siedzibie klubu odbyły się uroczystości upamiętniające narodziny klubu, a udział w nich wzięli m.in. Peter Lim, Lay Hoon, Amadeo Salvo — z ramienia władz klubu oraz potomkowie trzech spośród ośmiu założycieli Valencii. Tą grupę reprezentowali: syn pierwszego prezydenta klubu — Octavio Milego, siostrzeniec Julio Gascó (członek pierwszego zarządu oraz zawodnik pierwszej, historycznej jedenastki — przyp. red.) — Francisco Gascó oraz Elvira Llorca — córka José Llorci (podobnie jak Julio Gascó, zasiadał on w pierwszym zarządzie Valencii — przyp. red.).

„To niesamowite uczucie być na Mestalla, które łączy ze sobą przeszłość oraz teraźniejszość nieprzerwanie przez 96 lat” — mówił Octavio Milego, który odwiedza Valencię każdego roku, mimo, iż na co dzień zamieszkuje w Meksyku. Następnie głos zabrała Elvira Llorca: „Jestem bardzo szczęśliwa, że Valencia znalazła się w takich rękach. Jestem pewna, że nowe władze zrobią wszystko, by klub w pełni integrował się ze społeczeństwem valencianismo. Mój ojciec byłby dumny i pełen satysfakcji, widząc, że po tylu latach klub wywołuje tyle niesamowitych emocji, co kiedyś”.

Jako ostatni z trójki reprezentantów rodzin założycieli krótko wypowiedział się Francisco Gascó. „To spotkanie jest ucztą dla pamięci historycznej. Mieliśmy okazję spotkać się z Panem Limem i Amadeo Salvo oraz poznać tajniki funkcjonowania tego wielkiego klubu. To wielki akt w kierunku przyszłości Valencii” — stwierdził.

Podczas spotkania Peter Lim oraz Lay Hoon mieli okazję wysłuchać krótkiego wykładu rodzin założycieli na temat historycznego znaczenia początków dziejów klubu. W związku z tym wydarzeniem, Amadeo Salvo pokazał, a później odczytał oryginalny, założycielski statut klubu Valencia CF z dnia 01 marca 1919 roku. Ukazuje on świadectwo niezwykłej wartości, przedstawiając dokładne miejsce, w którym funkcjonowała instytucja oraz pierwsze podejmowane decyzje. Dokument ten ma szczególne znaczenie dla klubu, dlatego jest dokładnie chroniony i nie pokazywany publicznie.

Na zakończenie spotkania obecni krewni założycieli otrzymali pamiątkowe koszulki z liczbą 96, upamiętniające w sposób szczególny to wydarzenie.

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. LimaK18.03.2015; 18:34
AMUNT VALENCIA!!! :)
2. janekvcf18.03.2015; 19:23
Za 4 lata 100 lat. To dopiero bedą urodziny :) AMUNT