VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Mustafi, goleador

Bartłomiej Płonka, 12.03.2015; 21:38

Niemiec bramkostrzelnym obrońcą

Walencka defensywa nie tylko świetnie spisuje się w zadaniach obronnych, ale również pozostaje niezwykle bramkostrzelna. Wśród najskuteczniejszych obrońców ligi znajduje się Shkodran Mustafi, który po ostatnim meczu z Atlético na swoim koncie ma już cztery trafienia.

Uderzenie głową Shkodrana Mustafiego w niedzielnym spotkaniu z Atlético dała Valencii remis i ostatecznie jeden punkt zdobyty na terenie mistrza kraju. Był to już czwarty gol Niemca w tym sezonie, co sprawia, że stoper „Nietoperzy” jest jednym z trzech najbardziej bramkostrzelnych defensorów w lidze. Tyle samo trafień na koncie mają jedynie David Lomban z Elche oraz Gerrard Pique z Barcelony.

Świetna postawa Mustafiego również w grze defensywnej sprawiła, że LFP umieściła Niemca w najlepszej „11” lutego. Na razie jednak obrońca nie będzie mógł poprawić swoich statystyk w najbliższym spotkaniu przeciwko Deportivo, czego powodem jest pauza za nadmiar żółtych kartek.

Co ciekawe również pozostali defensorzy Valencii wpisywali się już na listę strzelców w tym sezonie. Dwa trafienia zaliczyli już José Gayà (jeden gol w Copa del Rey) i Nicolás Otamendi, a po jednej bramce zdobywali Anotnio Barragán i Lucas Orban. Warto wspomnieć, że podobna sytuacja miała miejsce również w poprzednich latach, głównie za sprawą Jeremy`ego Mathieu i Ricardo Costy, którzy najczęściej zapewniali gole „Nietoperzom”, jako zawodnicy z linii obrony.

Kategoria: Ogólne | Marka skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. Ruben12.03.2015; 21:46
RubenWszyscy strzelają oprócz... napastników i Diego Alvesa ;)
2. kubastepniak2212.03.2015; 23:08
I Diego w końcu coś ustrzeli ;)
3. siarka00713.03.2015; 08:34
siarka007Ciekawa zależność - jak napad nie strzela, tak środek pomocy nie asystuje. Przypadeg? ;)