VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Finał CdR na Mestalla?

Mateusz Lichwa, 08.03.2015; 16:53

Tradycji stanie się zadość?

Z dnia na dzień rośnie prawdopodobieństwo, że po raz kolejny finał Pucharu Króla odbędzie się na Estadio Mestalla. Wszystko wskazuje na to, że, tak jak to miało miejsce rok temu, gdy Real Madryt pokonał FC Barcelonę, stadion Valencii będzie areną decydującego spotkania Copa del Rey.

Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej wraz z tegorocznymi finalistami, a więc FC Barceloną i Athletikiem, już wkrótce podejmie ostateczną decyzję, gdzie odbędzie się ostatni mecz 113. edycji Pucharu Króla. Zdaniem Basków i Katalończyków, ze względu na pojemność, idealnym miejscem na rozegranie finału jest Santiago Bernabéu, jednak Real Madryt nie zamierza użyczyć wrogim klubom swojego stadionu.

W związku z powyższym, Federacja nie zamierza nikogo do niczego zmuszać, a Estadio Mestalla traktuje jako ewentualną alternatywę. Tym bardziej, że zarówno burmistrz Walencji, jak i sam klub, zaproponowali, by finał rozegrać właśnie w Mieście Nietoperza, co obu stronom miałoby przynieść korzyści.

Organizatorzy finału mają bardzo ograniczone możliwości. Decydujący pojedynek na Santiago Bernabéu jest praktycznie wykluczony. Ponadto, wszyscy pragną finału na neutralnym terenie, więc opcje Nuevo San Mames i Camp Nou również odpadają. Wariant z Vicente Calderón również jest niemożliwy, gdyż w dniu finału, 30 maja 2015 roku, odbywa się tam koncert AC/DC. Znajdujące się w Sewilli Estadio La Cartuja nie przekonuje natomiast żadnego z finalistów, ze względu na spory dystans dzielący stolicę Andaluzji i Bilbao oraz Barcelony.

Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej nie ogłosiła jeszcze gospodarza finału tegorocznej edycji Pucharu Króla. Wydaje się jednak, że brakuje tylko oficjalnego komunikatu, potwierdzającego, że to Estadio Mestalla, po raz 4 w ciągu 7 lat, ugości 30 maja FC Barcelonę i Athletic Club.

Kategoria: Ogólne | plazadeportiva.com skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. mattaj08.03.2015; 17:38
mattajŻeby tylko potem nie było jak bodajże rok temu, że bydło niezadowolone z porażki swojej ukochanej drużyny zacznie wyrywać krzesełka i demolować stadion...
2. cichyjoe08.03.2015; 19:53
I pewnie ci idioci z kataloni po usłyszeniu hymnu Hiszpanii znowu zdemolują krzesełka.