VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Generalitat zatwierdza sprzedaż Valencii CF

Kamil Guziak, 18.11.2014; 17:38

Wszystkie niezbędne zgody zostały uzyskane

Długa droga Petera Lima do objęcia sterów Valencii dobiega kresu. Po osiągnięciu ostatecznego porozumienia z Bankią, Fundacji udało się uzyskać wszystkie niezbędne zezwolenia, pozwalające spółce Meriton stać się największym udziałowcem klubu. Ostatni etap transakcji zostanie ratyfikowany 1 grudnia, podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Klubu Valencia CF.

Wszystko jest gotowe. Sporządzone przez Fundację VCF dokumenty pozwalające spółce Meriton na zakup 70,04% akcji klubu zostały zatwierdzone przez wszystkie niezbędne organa, tj. Protektorat Fundacji, CSD oraz Generalitat Valenciana. W dniu dzisiejszym Regionalny Sekretarz Ministerstwa Sprawiedliwości — Antonio Gastaldi — podpisał raport, potwierdzający spełnienie wszelkich formalności związanych z umową przekazania spółce Meriton większościowego pakietu akcji klubu Valencia CF.

Uzyskanie porozumienia na linii Bankia – Meriton, oznaczało, że reszta formalności jest wyłącznie kwestią czasu i tak się rzeczywiście stało. 11 listopada CSD (Wyższa Rada Sportowa) zatwierdziła dokumentację sprzedaży klubu. Niemal w tym samym czasie uczynił to Protektorat Fundacji, co sprawiło, że do uzyskania pozostała jedynie zgoda Rządu. Również ten nie wniósł zastrzeżeń, w związku z czym do pełni szczęścia brakuje tylko podpisu obu stron w obecności notariusza.

Ostateczne zakończenie sagi planowane jest na dzień 1 grudnia. Tego dnia podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, na umowie złożone zostaną ostatnie podpisy, a Meriton przekaże Fundacji 94 mln €, stając się jednocześnie posiadaczem 70,04% akcji Valencii CF. Kwota ta nie pozostanie jednak długo w posiadaniu Fundacji. 88 mln € trafi bowiem na konto Bankii w ramach spłaty zobowiązań. Pozostałe 6 mln € natomiast powędrują do Generalitat Valenciana, który udzielił swego czasu Fundacji gwarancji spłaty odsetek wobec banku. Tym samym końca dobiegnie obecna rola Fundacji w funkcjonowaniu klubu, bowiem pożegnają się z nią wszyscy obecni członkowie, z Aurelio Martínezem na czele.

Wszelkich formalności z ręki Petera Lima ma dopilnować przebywająca od poniedziałku w Walencji — Lay Hoon. Tego też dnia udała się ona na obiad, w towarzystwie aktualnego jeszcze kierownictwa Fundacji, którą reprezentowali Aurelio Martínez, Francisco Blasco (Sekretarz), Salvador Belda oraz José Luis Zaragosí (Wiceprezesi). Było to z pewnością jedno z ostatnich, jeśli nie ostatnie spotkanie w takim składzie. Od 1 grudnia, to właśnie Hoon będzie główną postacią w życiu klubu oraz Fundacji, która powróci do swej macierzystej roli.

Kategoria: Ogólne | Superdeporte | Plazadeportiva skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.