VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Fran Villalba odrzucił ofertę Liverpoolu

Karol Kotlarz, 31.07.2014; 23:17

Młody talent zostaje w Valencii

Szkółka Los Ches należy do najlepszych w kraju. Wychowankowie Valencii od lat wabieni są przez najlepsze europejskie kluby. W ostatnim czasie próbę podebrania jednego z nich, Frana Villalby, podjął Liverpool, lecz młody gracz zdecydował się pozostać w Hiszpanii.

Od kilku miesięcy możliwość pozyskania młodego pomocnika sondował Liverpool, który w ubiegłym roku zwabił na Anfield inny talent walenckiej szkółki — Pedro Chirivellę. Oferta The Reds była ponoć bardzo korzystna dla zawodnika, zarówno ze względów sportowych jak i ekonomicznych. Villalba zdecydował się jednak odrzucić propozycję Anglików i pozostać w Valencii. Pomocnik stawił się wczoraj z rodzicami i przedstawicielami w biurze Akademii celem zawarcia czteroletniej umowy.

Decyzja jaką podjął młody gracz jest małym sukcesem filozofii klubu promującego wychowanków oraz Rufete, który osobiście przekonał Villalbę do kontynuowania kariery w Valencii. Celem dyrektora generalnego „Nietoperzy” było niedopuszczenie do identycznej sytuacji jaka miała miejsce w sprawie Chirivelli, kiedy to Valencia nie zdołała przebić lukratywnej oferty Liverpoolu.

Fran Villalba jest jednym z najbardziej perspektywicznych zawodników, którzy aktualnie szkolą się w Akademii. Pomocnik jest częścią zespołu Juvenil A, prowadzonego przez Rubéna Baraję. W minionym sezonie drużyna El Pipo sięgnęła po mistrzostwo División de Honor Juvenil grupy 7, a Villalba był wyróżniającą się postacią w tym zespole.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. LukasZ_NS31.07.2014; 23:25
LukasZ_NSTak trzymać ! Łapy precz od naszych juniorów !