VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Gayà przekonał Nuno

Marcin Śliwnicki, 12.07.2014; 21:15

Portugalczyk zachwycony młodym obrońcą

Cztery dni wystarczyły młodemu José Gayi, aby przekonać do siebie nowego szkoleniowca Valencii, Nuno Espírito Santo. Po kilku dniach zajęć nie ma wątpliwości — lewy obrońca olśnił Portugalczyka. Hiszpan ma wszystko, czego trener oczekuje od bocznego obrońcy.

Według Nuno w nowoczesnym futbolu dobry zespół powinien posiadać dwie podstawowe cechy: balans i organizację gry. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku zawodników grających po bokach boiska — powinni oni umieć wybrać odpowiedni moment do ataku, jednocześnie łącząc to z zadaniami defensywnymi. Dla Portugalczyka wszystkie te atrybuty posiada José Gayà.

Młody Hiszpan imponuje szybkością, tak ważną w przeprowadzanym flanką ataku. Co jednak najistotniejsze widać w nim boiskową inteligencję oraz umiejętność czytania gry. Sprawia to, że na lewej obronie sprawuje się lepiej od swoich poprzedników. Zarówno Jordi Alba jak i Juan Bernat byli zawodnikami przestawionymi na tę pozycję, a ich ofensywna natura często dominowała nad grą w destrukcji.

Zdaniem Nuno mający raptem 19 lat José już teraz prezentuje umiejętności techniczne, taktyczne i psychiczne pozwalające na regularne występy w pierwszej drużynie. Dodatkowym atutem Hiszpana jest fakt, iż jest jednym z wychowanków klubu, valencianistą a zarazem dumą projektu Gloval i Miasteczka Sportu w Patternie.

Młody obrońca już w poprzednim sezonie miał okazję zagrać w pierwszej drużynie

Obecnie Gayà jest ustawiany w hipotetycznie najlepszej formacji obronnej, razem z Barraganem, Mathieu i Otamendim. Pierwsza okazja do jej przetestowania — przyszły wtorek i mecz z SpVgg Bayreuth. Na razie jednak Hiszpan błyszczy tylko na treningach. Na porannej sesji jedną z akcji zakończył bramką, która wywołała oklaski i okrzyk ze strony Nuno: „Golazo!”.

Zaufanie Portugalczyka do młodego obrońcy rośnie z każdym dniem. Hiszpan jest też jednym z tych piłkarzy, którym szkoleniowiec poświęca najwięcej czasu i przekazuje najwięcej uwag. Sztab szkoleniowy zwraca zawodnikom uwagę nawet na najmniejsze szczegóły, zwłaszcza teraz, gdy najmocniej ćwiczy z blokiem defensywnym. Sam Nuno jest zadowolony z pracy, którą wykonują jego podopieczni.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (8)

KOMENTARZE

1. LukasZ_NS12.07.2014; 21:20
LukasZ_NSKurde tylko co będzie z tym Barraganem na prawej...
2. Nevan12.07.2014; 21:31
NevanMam nadzieję, że ten Barragan zagrzał tam miejsce tylko z powodu nieobecności Pereiry i pokraczności Leuko.
3. VCFszczecin12.07.2014; 21:55
VCFszczecinMoże przestaniemy płakać za Bernatem.
4. Ventilador13.07.2014; 11:37
Antonio w poprzednim sezonie zaliczył niesamowity progres, przez okres paru miesięcy był lepszy niż Pereira i to nawet jak był w formie, więc dlaczego uważacie, że nie mógł stać się jeszcze lepszym zawodnikiem? Jak kogoś sprowadzą to pewnie odejdzie ale na ten moment jest numerem 2, ale gdy João obniża loty on go świetnie zastępuje.
5. Jarunio13.07.2014; 12:22
JarunioMoże faktycznie po tym sezonie będzie można stwierdzić że odejście Barnata wyjdzie nam na dobre, gdy Gaya zostanie kolektywem tej drużyny. Widziałem go raz czy dwa razy w akcji w drugiej części sezonu prowadzonego przez Pizziego i całkiem przyzwoicie się prezentował jako zmiennik. Jeszcze wpadł w oko Nuno więc widać że docenia nawet pracę tych młodych grajków. Będzie dobrze :)
6. LimaK13.07.2014; 13:02
Ciekaw jestem jak Gaya będzie sobie radził w lidze. Oby to co mówi Nuno było prawdą :)
7. KilyVCF13.07.2014; 13:57
KilyVCFJestem za Gayą też z tego względu że mam dosyć pomocników na obronie. To nie amatorka, po to piłkarze są szkoleni i uczeni nawyków od małego żeby z tego korzystać i żeby ta nauka nie szła w las.
Nie widzę na tej pozycji ani Guardado ani Bernata, który odszedł, żaden mnie nie przekonał, tak samo jak Alba przewracający się na tyłek przy próbie odbioru.
Już Mathieu, obrońca ultraofensywny był wielką ekstrawagancją i ryzykiem. Obrońca powinien mieć poczucie pozycji i odległości, a pomocnicy tego nie mają i biegają z większą dowolnością, nie można wymagać od nich dobrego ustawienia w obronie, skoro uczyli się innej gry
Nie lubię farbowanych obrońców, a boczni obrońcy słynący tylko z ofensywy nie pasują do Valencii która zalicza za dużo strat w środku pola, pasują do barcelon i drużyn większego kalibru, większej kultury gry.
Dlatego wolę duet Gaya Aly chociaż tego drugiego chyba opłaca się opchnąć no i jest trochę ciężki.
Od biedy w razie kontuzji może tam grać Guardado, przed wypożyczeniem samym szło mu dobrze, ogarnął grę ale ustawiałbym go zdecydowanie w pomocy
8. lisovski13.07.2014; 16:13
lisovskiNie róbcie sobie nadziei. Nuno jako człowiek Mendesa musi promować młodych aby prowizja się zgadzała.