VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Bernat: „Umrę za Valencię”

Bartłomiej Płonka, 08.07.2014; 13:57

Ostatnia konferencja Hiszpana

Juan Bernat pojawił się dzisiaj w Paternie, by pożegnać się ze wszystkim i odbyć ostatnią konferencje prasową. 21-latek przyznał, iż nie mógł przegapić szansy, jaką było dla niego przejście do Bayernu.

Zanim wypowiedzi udzielił sam piłkarz, głos zabrał Amadeo Salvo: „Intencją klubu zawsze było przedłużenie kontraktu z Bernatem, jednak zjawił się Bayern i sam Juan zdecydował inaczej. Trzy tygodnie trwały negocjacje i doszliśmy do porozumienia.” – przyznał prezydent walenckiego klubu.

„To operacja netto w Valencii. Na pozycji Juana mamy wystarczająco dużo zawodników, którzy w pełni mogą go zastąpić. Klub ma pełne zaufanie zarówno do Jose Gayi, Aliego Cissokho i Andresa Guardado” – kontynuował Salvo. „Valencia musi pracować na swoim kamieniołomie. Mamy utalentowanych zawodników i dla nas to duma, móc ich tak wypromować” – dodał dyrektor sportowy VCF, Rufete.

Wreszcie głos zabrał sam zainteresowany, Juan Bernat: „Dziękuję prezydentowi, dyrektorowi i wszystkim pracownikom klubu, kolegom z drużyny i fanom. Wspieraliście mnie znakomicie, szczególnie w ostatnim sezonie, jesteście najlepsi na świecie” – rozpoczął ze wzruszeniem.

Urodziłem się w Walencji i umrę za Valencię. Ten klub dał mi wszystko, za co dziękuje

„Urodziłem się w Walencji i umrę za Valencię. Ten klub dał mi wszystko, wychował mnie od małego. Trenowanie rozpocząłem od szóstego roku życia i zostawiłem tutaj wiele niezwykłych wspomnień. Zawsze byłem tutaj wspaniale traktowany i czułem się świetnie” – kontynuował.

„Odchodzę, bo nie mogłem przegapić takiej szansy, jaką był dla mnie Bayern. Valencii życzę wszystkiego najlepszego w nowym sezonie. Teraz żegnam się z Valencią, ale nie na zawsze” – zakończył 21-latek. Bernat podpisał z Bayernem 5-letni kontrakt, a jego prezentacja w Monachium odbędzie się w czwartek.

Kategoria: Wywiady | SuperDeporte | plazadeportiva skomentuj Skomentuj (11)

KOMENTARZE

1. LukasZ_NS08.07.2014; 14:27
LukasZ_NSPrzejście do Bayernu to wielka szansa?
To teraz myślę, że chyba o pieniądze poszło...bo tam nie ma pewnego miejsca w składzie tak jak u nas...

A co do Salvo to co nam z takiego promowania juniorów i sprzedawania ich za grosze i zajmowania miejsca w połowie tabeli?

Kiedy zaczną u nas zostawać i kiedy zaczniemy budować znakomitą drużynę, która powalczy o jakieś tytuły?
2. Fuh08.07.2014; 14:44
FuhA Kiedy jakies porzadne transfery DO KLUBU, a nie z klubu?
3. mateuszvcf08.07.2014; 14:44
Tak samo mówiliście gdy szedł Alba do Barcy, Mata do Chelsea czy Silva do City. Że kasa i będą grzać ławę. Troche wiary Panowie w naszych. Mamy naprawde dobrych graczy ale braki kadrowe.
W tym roku brakowała nam napastnika, w ubiegłym szwank w obronie. Jak ktoś w końcu uzupełni luki zamiast kupować 987823748929 lewego pomocnika to będzie inaczej
4. LukasZ_NS08.07.2014; 14:49
LukasZ_NSTylko, że wtedy nam pieniądze były potrzebne i klub nie chciał ich zatrzymać, bo nie bardzo mógł sobie na to pozwolić... najbardziej boli to, że teraz to możliwe, a i tak do tego nie dochodzi...
5. bartexb08.07.2014; 14:54
bartexbUmrę za Valencię w Monachium
6. johny08.07.2014; 15:20
@mateusz:

Silva, Mata, Villa i Alba odchodzili od nas jako ukształtowane gwiazdy, reprezentanci Hiszpanii o znanej renomie. Przypadek Bernata jest inny, to gwiazdeczka, która ma potencjał ale jeszcze nie okrzepła. Idąc dalej jego sytuacja jest podobna do Thiago Alcantary czy Luka Showa. W Bayernie na lewej obronie gra Alaba, który się sprawdza, na dziś wątpię aby Bernat go przeskoczył, choć życzę mu jak najlepiej.
7. chiefer08.07.2014; 15:24
chieferNo i wszystko jasne. Młody powąchał szansę gry w najlepszym obecnie klubie europy i trudno było go zatrzymać. W sumie mu się nie dziwię, bo czy będzie grzał ławę, czy grał ogony to i tak dla niego to przeskok o dwa poziomy... na sam piłkarski Olimp.
8. kOst08.07.2014; 17:02
kOstBardzo szkoda, mam nadzieję, że nieoficjalna wiadomość o 10 bańkach nie była prawdziwa. Co do miejsca na boisku to przecież wiadomo, że Juan nie zostanie z miejsca graczem pierwszego składu, pamiętajcie że to młokos jeszcze : > Mimo wszystko nie jestem zawistny i życzę mu jak najlepiej. Chociaż bardzo mi go będzie brakowało, uwielbiałem jego waleczność.
9. qqsPL08.07.2014; 17:11
qqsPLSłowa Rufete mnie załamały. Według niego lewa flanka jest już dobrze obsadzona. Widać Aly do nas wróci i w następnym sezonie to on będzie zasuwał z José. Guardado na obronę jest za słaby. Na skrzydle może latać ale nie w obronie.
10. caldinho08.07.2014; 19:18
caldinhoNie o to chodzi, jak można mieć pełne zaufanie do piłkarzy których się wypożyczyło bo byli niepotrzebni, z nadzieją że zostaną wykupieni. Oni sami sobie przeczą.
11. Cezzi09.07.2014; 00:02
CezziChyba żartujecie, że bierzecie na serio, co piłkarze, trener czy zarząd mówią przed kamerą. To są zwyczajne regułki, które muszą powiedzieć. W większości przypadków w zależności od sytuacji są dumni z klubu, muszą ciężko pracować na treningach, dają jako drużyna z siebie wszystko czy też właśnie chcą tu zostać wiele lat. Oni muszą mówić to, co przeciętny.. García chce usłyszeć.