sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Zniszczenia na Mestalla po finale

Arkadiusz Bryzik, 17.04.2014; 14:35

Ucierpiał sektor kibiców Barcelony

Finałowy mecz Pucharu Króla ponownie został rozegrany na Estadio Mestalla i ponownie udział w nim wzięli piłkarze Realu Madryt i Barcelony. Tym razem jednak kibice z Katalonii nie wytrzymali lania od Stołecznych i zostawili na swoim sektorze powyrywane krzesełka czy też połamane bandy.

Mecz z Realem był prawdopodobnie ostatnią szansą na jakiekolwiek trofeum dla Barcelony w tym roku (Katalończycy nadal mają matematyczne szanse na zwycięstwo w Primera División — przyp. red), stąd kibicom zespołu towarzyszyły duże emocje. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:1 dla Realu.

Swoją frustrację na Bogu ducha winnych krzesełkach i bandach postanowili wyładować kibice Barcelony, co odkryli pracownicy Mestalla po spotkaniu. Krzesełka na trybunie za jedną z bramek były powyrywane, bandy połamane, a zdaniem dziennikarzy Superdeporte również łazienki zostały zniszczone.

Wartość zniszczeń nie jest jeszcze znana, natomiast wiadomo już, że koszty naprawy pokryje ubezpieczenie z RFEF (Królewski Hiszpański Związek Piłki Nożnej — przyp. red).

Hiszpański AS informuje ponadto, iż na ulicach Walencji grupka kibiców Barcelony została aresztowana za zakłócanie ruchu i podpalenie kontenera na śmieci.

Przypomnijmy, iż za organizację finału Copa del Rey Valencia otrzymała 800 tys euro.

Dziennikarze Superdeporte informują również o innym przykrym incydencie. Jeden z kibiców Realu Madryt miał ponoć wjechać samochodem w małą grupkę kibiców Barcelony, raniąc przy tym 5 osób, w tym dwójkę dzieci. Zdaniem świadków zdarzenia wypadek nie był dziełem przypadku, a kierowca z premedytacją skierował auto na chodnik. Kierowca zbiegł z miejsca wypadku bez udzielenia pomocy.

Kategoria: Ogólne | Superedporte | AS skomentuj Skomentuj (6)

KOMENTARZE

1. Nevan17.04.2014; 14:39
NevanCelny komentarz od redaktora na stronie deportevalenciano:

Incydent pokazuje, iż Barcelona była słabsza nie tylko na boisku, ale również poza nim.

Mam nadzieję, że więcej już finału na Mestalla nie rozegrają. Zwłaszcza za marne 800 tys.
2. KempesVCF17.04.2014; 15:08
KempesVCFTo po prostu świadczy o poziomie ludzi, którzy przyszli na mecz. A myślałem, że takie rzeczy tylko w Łodzi...
3. mattaj17.04.2014; 17:12
mattajSię okazało jacy to wielcy i wierni kibice... Jak wszystko cacy to jeden za drugim wykrzykuje "mes que un club", ale jak Barca zaczęła trochę gorzej grać to się zaczyna frustracja... Rozpieszczone bydło, jak są sukcesy to wszystko fajnie, ale jak jest źle to już nie pasi...
4. lasio17.04.2014; 18:08
Pewnie gdyby mecz grała Barcelona z np Getafe i ci drudzy by zrobili rozpierduche to już hiszpański związek by nie zapłacił
5. szogun17.04.2014; 18:29
Aż mi się przypomniał tekst Paladyna z Diablo 2 "oczyszczę te dzicz"
6. zdenek11718.04.2014; 11:41
Myślałem, że w Hiszpanii jest lepiej. A tutaj powyrywane krzesełka przez fanów Barcy, kibic z Madrytu taranuje przechodniów, bo kibicują odwiecznemu rywalowi.
Ech...