sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Nordin Amrabat na celowniku Valencii

Kamil Guziak, 09.04.2014; 19:18

Holenderski pomocnik trafi na Mestalla?

Obecny sezon nie dobiegł w prawdzie końca, jednak prasa stale rozpisuje się na temat potencjalnych zawodników, którzy mogliby wzmocnić drużynę w letnim okienku transferowym. Kolejnym kandydatem do gry w Valencii jest 27-letni Holender marokańskiego pochodzenia – Nordin Amrabat.

Wypożyczony z tureckiego Galatasaray pomocnik przebywa obecnie na wypożyczeniu w Maladze, gdzie radzi sobie bardzo dobrze i jest jednym z objawień rundy wiosennej. Zauważył to także Bernd Schuster, który zlecił władzom Malagi sprawdzenie możliwości dokonania definitywnego transferu zawodnika. Zdaniem dziennika Málaga Hoy klub z Andaluzji podjął już inicjatywę w celu zakontraktowania zawodnika, jednak w ostatnim czasie zainteresowanie pomocnikiem wyraziła również Valencia, co z pewnością będzie chciał wykorzystać turecki klub. Nie wiadomo jednak czy zainteresowanie Amrabatem wykazują obecne władze Valencii, czy też jest to kolejny element przetargowy, jednego z potencjalnych inwestorów.

Holender wyceniany jest obecnie na około 4 mln €, co jest kwotą do zaakceptowania przez Valencię. Zawodnik ma jednak spore poważanie u obecnego szkoleniowca Galaty – Roberto Manciniego, który chętnie zatrzymałby swojego piłkarza w Stambule. Amrabat jest zawodnikiem, który bez problemu może występować na każdej z trzech pozycji w pomocy bądź jako napastnik – co czyni go graczem wszechstronnym. W obecnym klubie wystąpił jedenaście razy, zdobywając dwie bramki i zaliczając cztery asysty. W rundzie jesiennej, reprezentując jeszcze turecki klub, brał udział w fazie grupowej obecnej edycji Ligi Mistrzów, gdzie Galatasaray dotarło do 1/8 finału.

Wydaje się zatem, że mimo zamieszania związanego ze sprzedażą klubu sekretariat techniczny nie śpi i aktywnie poszukuje wzmocnień na przyszły sezon. Czy Valencię czeka kolejna rewolucja kadrowa?

Kategoria: Transfery | plazadeportiva.com skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. LimaK09.04.2014; 19:27
Dobry zawodnik. Między innymi dzięki niemu Malaga wydostała się z dołu tabeli.

2. lasio10.04.2014; 13:47
Wszechstronny zawodnik- i tego się boję. Ściągną takiego typa, który będzie grał w każdym meczu na innej pozycji, nie zaaklimatyzuje się na jednej konkretnej i będzie grał kaszanę gdzie by się go nie postawiło. Uważam to za błędny sposób szukania oszczędności. To trochę tak jak z pracownikiem: "pracownik od wszystkiego to pracownik od (a może raczej "do"?) niczego