sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Problemy walenckiej defensywy

Karol Kotlarz, 05.04.2014; 15:03

Kto zagra na środku obrony?

W ostatnich dniach istny ból głowy musi towarzyszyć Juanowi Pizziemu. Prowadzona przez niego Valencia osiąga bowiem fatalne wyniki, a w dodatku przed niedzielnym spotkaniem z Valladolid pojawia się istotny problem w linii defensywy. Wskutek urazów i zawieszeń jedynym dostępnym środkowym obrońcą w kadrze jest Rúben Vezo.

Biorąc pod uwagę problemy kadrowe w linii obrony szkoleniowiec Valencii stoi przed nie lada wyzwaniem. Jedynym zdrowym i zdolnym do gry defensorem, jaki pozostał Pizziemu z grona pięciu środkowych obrońców w kadrze Los Ches jest młody Rúben Vezo. Portugalczyk w obecnym sezonie wybiegał na boisku jedynie cztery razy, a jego występy nie należały do solidnych.

Co z pozostałymi obrońcami? Jérémy Mathieu nie może wystąpić w niedzielę przez karę zawieszenia, nałożoną na niego w ostatnim ligowym spotkaniu z Getafe, kiedy to uderzył Pedro Leóna. Do grona kontuzjowanych: Ricardo Costy i Víctora Ruiza dołączyli Philippe Senderos i Antonio Barragán. Szwajcar doznał urazu w spotkaniu z Basel, wstępna diagnoza mówi o trzech – czterech tygodniach przerwy. W czwartkowym meczu Senderosa na środku obrony zastąpił Antonio Barragán, który nie zaprezentował się z dobrej strony, zawinił zwłaszcza przy ostatniej bramce dla Szwajcarów. Hiszpan nie zagra jednak w niedzielę na skutek urazu, jakiego doznał na piątkowym treningu.

Spośród kontuzjowanych obrońców najszybciej na boisku powróci Ricardo Costa, który poinformował w środę za pośrednictwem Twittera, że w sobotę wznowi treningi z resztą drużyny. Na próżno jednak szukać Portugalczyka w gronie powołanych na niedzielne spotkanie.

Wszystko wskazuje na to, że partnerem Vezo na środku defensywy będzie ktoś z dwójki: Sergio Ayala, Salva Ruiz. Wobec trapiących obronę Nietoperzy kontuzji, Juan Antonio Pizzi powołał wymienioną dwójkę, grającą na co dzień w Mestallecie, na niedzielne starcie z Valladolid.

Na mecz z Valladolid zostali powołani gracze Mestallety: Sergio Ayala i Salva Ruiz. Czy młodzi obrońcy otrzymają swoją szansę?

Inną, mocno eksperymentalną opcją, jest ustawienie na środku defensywy któregoś z dwójki defensywnych pomocników: Javiego Fuego bądź Oriola Romeu. Na jaki wariant zdecyduje się Pizzi? Odpowiedź poznamy w niedzielę wieczorem.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte | Twitter skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.