sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia vs. Dynamo – zapowiedź

Krystian Porębski | Arkadiusz Bryzik, 27.02.2014; 18:47

Powstrzymać Yarmolenkę

Pierwsza odsłona pomiędzy Valencią, a Dynamem poszła po myśli Blanquinegros. Drużyna wykorzystała brak dwóch najważniejszych ogniw w ofensywie i wygrała spotkanie w Nikozji 2:0. Oczywiście wynik jest nadal otwartą i wiele będzie zależało od gry walenckiej defensywy. Czego możemy się spodziewać czwartkowego wieczoru?

Bez kombinacji

Pizzi przed meczem jednoznacznie stwierdził, że w rewanżu z drużyną z Kijowa wystawi najsilniejszy możliwy skład. Nie można jednak niczego wykluczać. Z różnych względów zaledwie 14 zawodników pierwszego składu może wystąpić w rewanżu, stąd też powołania dla zawodników Mestallety: Salva Ruiz, Portu, Ibáñez i Manu Molina. Możemy się spodziewać, iż część z wymienionej grupki otrzyma dziś szanse, nastąpi to raczej w drugiej połowie. Trudno do końca przewidzieć jaką jedenastkę deleguje Argentyńczyk, kilka szczegółów jednak znamy. Antonio Barragána zastąpi João Pereira, na lewej obronie wystąpi Juan Bernat, na środku Jérémy Mathieu. Nie wiemy jednak kogo z dwójki Costa – Senderos wybierze Pizzi. Najprawdopodobniej postawi na Szwajcara, mimo tego że wraca po krótkiej kontuzji. Z przodu najprawdopodobniej bez większych zmian. Praktycznie pewni występu są Paco, Vargas i Parejo. Nie wiemy natomiast kto zastąpi Feghouliego. Argentyńczyk nie ma zamiaru także rotować na pozycji bramkarza i między słupkami powinniśmy oglądać Alvesa.

Twardo w obronie

W perspektywie występu przeciwko dwóm niezwykle groźnym zawodnikom – Mbokaniemu i Yarmolence, najprawdopodobniej będziemy obserwować obronny duet Mathieu – Senderos. Szczególnie ważna będzie postawa w defensywie bocznych obrońców, zwłaszcza by powstrzymać ukraińskiego skrzydłowego Juan Bernat będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Z tegoż względu nie powinniśmy się spodziewać wielu rajdów młodego Hiszpana, zwłaszcza, że zabraknie zawodnika, który świetnie ubezpieczał boki obrony podczas harców Bernata, Pereiry czy Barragána. Javi Fuego to kolejny kontuzjowany, urazu nabawił się podczas meczu w Nikozji. W konsekwencji tego możemy spodziewać się trochę mniej odważnej gry drużyny prowadzonej przez Argentyńczyka. Można by powiedzieć – trochę więcej Đukicia u Pizziego. Różnica jest jednak taka, że ten drugi, przynajmniej póki co, wie jak poukładać walencką obronę, a to wydaje się kluczem do utrzymania przewagi zdobytej w pierwszym meczu. Tak czy siak drużyna powinna znacznie rzadziej grać ryzykowne piłki, a częściej starać się będzie po prostu przy niej utrzymać. Choć kto wie, może będziemy świadkami prawdziwej wymiany ciosów?

Wielka niewiadoma

O dyspozycji Dynama nadal niewiele wiemy. W pierwszym meczu zagrali dość bezbarwnie, jedyne czym się wyróżnili to ostrą grą i naprawdę niezłą postawą rezerwowego bramkarza – Oleksandra Rybki. Zawodnicy Oleha Blokhina mieli tydzień odpoczynku, pierwszy mecz tej rundy w lidze zagrają dopiero 2 marca przeciwko Shakhtarowi. Nie można jednak oceniać tej drużyny po pierwszym spotkaniu. Po pierwsze, mogli być zmęczeni przygotowaniami do rundy, a tydzień mógł naprawdę wiele zmienić. Na dodatek nazwiska Yarmolenki i Mbokaniego muszą budzić szacunek. Co jednak nastrajać może optymistycznie – oprócz ostrej gry w obronie, defensywa ukraińska wcale nie była tak solidna jak mogłaby się wydawać. Dla dobrze dysponowanych Paco i Vargasa to świetna wiadomość, nawet pod nieobecność Feghouliego. W obliczu braku Algierczyka wydaję się, że o wiele więcej powinno zależeć od Parejo, który najprawdopodobniej będzie musiał przyjąć ciężar gry na siebie.

Przewidywane składy

Valencia: Alves; Pereira, Mathieu, Senderos, Bernat; Keita, Parejo, Fede, Vargas, Michel; Paco

Dynamo: Shovkovskiy; Silva, Dragović, Vida, Makarenko; Veloso, Haruna, Yarmolenko, Bellhanda, Lens; Mbokani

Wszystkich kibiców zapraszamy serdecznie do wytypowania prawidłowego wyniku spotkania odwiedzenia naszego kanału IRC!

Zapraszamy również do odwiedzenia zaprzyjaźnionych serwisów:

Transmisja Live– Klik!

Relacja Live- Klik!

Kategoria: Mecze | własne skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.