sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Górą na neutralnym gruncie

Arkadiusz Bryzik, 20.02.2014; 14:24

Dobre statystyki Valencii

Nieczęsto dochodzi do sytuacji, w której jeden z meczów w rozgrywkach pucharowych musi zostać przeniesiony na neutralny grunt. Dla Valencii, mecz z Dynamem będzie to trzeci taki przypadek w fazie pucharowej. Poprzednie dwa spotkania skończyły się zwycięstwem Nietoperzy.

Zwycięstwem Nietoperzy nie tylko w konkretnym meczu, ale również ostatecznym triumfem w rozgrywkach. Pierwszy taki przypadek miał miejsce w sezonie 62/63, kiedy to Valencia sięgnęła po Puchar Miast Targowych. Drugi – przed dziesięcioma laty – w sezonie 2003/2004, zakończonym historycznym dubletem.

Przypadek z poprzedniego wieku miał miejsce w 1/8 finału. Dwumecz z Dunfermline nie wyłonił zwycięzcy (wówczas nie działała zasada bramek na wyjeździe – przyp. red.), gdyż wpierw Valencia wygrała u siebie 4:0, by następnie przegrać na wyjeździe 2:6.

Dogrywka została rozegrana w Lizbonie, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Manuel Mestre w 62' minucie. Ostatecznie trójmecz zakończył się wynikiem 7:2 do Valencii, a Nietoperze pewnie zmierzyły w kierunku finału, w którym pewnie pokonały Dynamo Zagrzeb (1:2 na wyjeździe dla Los Ches i 2:0 na Mestalla).

Sezon 2003/2004 z kolei wiąże się z rozgrywkami Pucharu UEFA. W II rundzie rozgrywek Valencia natrafiła na Maccabi Hajfa i drugi mecz miała rozegrać w Stambule (UEFA nie pozwalała na rozgrywanie meczów w Izraelu – przyp. red.). Z powodu zamachów terrorystycznych w stolicy Turcji, mecz przeniesiono do Rotterdamu, gdzie Nietoperze pewnie pokonały przeciwnika 4:0 (bramki zdobywali Mista, Baraja, Albelda i Angulo – przyp. red.). Mecz na Mestalla zakończył się bezbramkowym wynikiem.

Dalszej historii rozgrywek nie musimy chyba przypominać. Valencia dotarła do finału, po drodze eliminując m.in. Villarreal, Besiktas czy Bordeaux, by w nim zwyciężyć nad Olympique Marsylią 2:0 po bramkach Misty i Vicente.

Mocno wierzymy, że przeniesienie meczu z Kijowa do Nikozji, będzie początkiem drogi do finału tegorocznej Ligi Europy. Mecz z Dynamem już o godzinie 19:00.

Kategoria: Mecze | PlazaDeportiva | własne skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. KilyVCF20.02.2014; 14:47
KilyVCFNa neutralnym gruncie przegraliśmy z Realem i przegraliśmy w karnych z Bayernem