sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Kontraktowa rewolucja w Walencji

Arkadiusz Bryzik, 19.02.2014; 20:19

Wiele kontraktów wygasa w 2015

Rufete i Pizzi mają nie lada zagwozdkę. Latem przyszłego roku, po zakończeniu sezonu, kontrakt wygasa aż dziesięciu piłkarzom obecnej kadry. To właśnie do wspomnianej dwójki należy decyzja o przedłużeniu wygasających umów, bądź pozbyciu się niechcianych zawodników.

Guaita, Diego Alves, Rami, Barragán, Bernat, Éver, Jonas, Postiga, Joâo i Ricardo Costa. Właśnie tym piłkarzom wygasają kontrakty wraz z końcem przyszłego sezonu.

Sam fakt, że niemal połowa kadry będzie miała w styczniu możliwość szukania na własną rękę przyszłego pracodawcy i opuszczenia Valencii za darmo, zakrawa o śmieszność i ukazuje bałagan jaki panuje w klubie z Mestalla. Należy jednak pamiętać, że to nie Rufete i Pizzi są odpowiedzialni za taki stan rzeczy.

Najbliżej odejścia są Ricardo Costa, Jonas i cała trójka wypożyczonych. Dwóch pierwszych otrzymało już od klubu słowne pozwolenie na szukanie nowego pracodawcy i mało prawdopodobne jest, by również kolejny sezon rozegrali z nietoperzem na piersi. Portugalczyk był nawet zima po słowie z Besiktasem, lecz jego zamiary pokrzyżował brak porozumienia z Otamendim.

Niemal pewne jest, że do klubu nie powróci Adil Rami, który wpierw wypowiedzią w mediach rozgniewał trenera i uraził kolegów, a następnie opuścił Mestalla na rzecz San Siro. Włosi prawdopodobnie zdecydują się wykupić Francuza na stałe.

Ciekawie zapowiada się dalsza rywalizacja o nr 1 w bramce Valencii. Choć niekwestionowanym liderem zespołu jest obecnie Diego Alves, media twierdzą, że o odejściu ostatecznie może zadecydować zainteresowanie innych klubów. W ostatnich dniach to właśnie Brazylijczyk jest obiektem plotek transferowych. Plotkarski portal fichajes donosi nawet, że jego usługami zainteresowana jest FC Barcelona.

Nie wiadomo również jak potoczy się dalsza kariera Bernata. Młodzian wielokrotnie podkreślał przywiązanie do barw klubowych i zaprzeczał, jakoby myślał o opuszczeniu Walencji, jednak plotki o zainteresowaniu Realu Madryt nasilają się z dnia na dzień. Królewscy nie mieliby ponoć oporów, by zapłacić Valencii zapisane w umowie Hiszpana 20 milionów euro odstępnego.

Warto również zaznaczyć, że wraz z końcem bieżącego sezonu klub mogą opuścić dodatkowo Philippe Senderos i Seydou Keita, którzy zimą przybyli jako opcja tymczasowa. Obaj mają jednak zapisaną w kontrakcie opcję przedłużenia umowy o następny rok.

Również Oriol Romeu i Edu Vargas powinni latem opuścić Mestalla, jednak coraz częściej mówi się, że klub zdecyduje się wykupić obu piłkarzy z ich klubów. Szcególnie duża uwagę mediów skupia Hiszpan wypożyczony z Chelsea Londyn.

Kategoria: Transfery | Superdeporte | Plaza Deportiva skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. LukasZ_NS19.02.2014; 22:12
LukasZ_NSByle by tylko posprzedawali tych piłkarzy w razie czego, żeby tylko za darmo nie odeszli, bo na transfery nie będziemy mieć pieniędzy i kto tam będzie grał?
2. szogun19.02.2014; 22:56
Nie wiem czy wykupia Ramiego. Dzisiaj dal ciala.
3. KilyVCF20.02.2014; 02:42
KilyVCFrozmowy nt przedłużenia powinny już się odbywać. nie zostawia się graczy z 1 rokiem do końca, chyba że chcemy to załatwić po valencku i stracić dużo.
Przedłużyć, jak JAP odstrzeli to wypożyczyć, żaden problem, jak z Guardado