VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia powinna zakończyć sezon z 64 punktami

Krystian Porębski, 26.03.2013; 16:04

Zacięcie matematyczne Jonasa

Przerwa na mecze reprezentacji to czas na odpoczynek dla większości zawodników. U niektórych wywołuje jednak znudzenie. Jonas stara się z nim walczyć. Brazylijczyk w wolnym czasie postanowił obliczyć ile punktów Valencia musi zdobyć, aby wywalczyć miejsce w Lidze Mistrzów.

Napastnik wierzy, że Valencia osiągnie swój najważniejszy cel - zajmie miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów. Brazylijczyk wyliczył, iż jeśli "Nietoperze" zdobędą 64 punkty, to miejsce w następnym sezonie elitarnych rozgrywek będzie pewne. Oznacza to, że na 30 możliwych punktów w pozostałych meczach, Valencia musi zdobyć 19.

Numer "7" jest pewny, że klub jest w stanie osiągnąć ten cel. W innym wypadku może to oznaczać konieczność pozbycia się najdroższych zawodników. W tym momencie jednak nikt nie zawraca sobie tym głowy. Nawet jeden z najlepiej sobie radzących ostatnio zawodników - Jonas.

Brazylijczyk podkreślił, iż aż 12 punktów, z założonych przez niego 19, Valencia powinna zdobyć w spotkaniach u siebie. Kolejno w 30. kolejce z Valladolid, 32. z Malagą, 34. z Osasuną i przedostatniej z Granadą. Według wychowanka Guarani, Blanquinegros nie mają marginesu błędu i nie mogą zawieść przed własną publicznością.

Pozostałe sześć meczów zostanie rozegrane przeciwko: Atletico, Espanyolowi, Realowi Sociedad, Rayo, Getafe i Sevilli. W meczach wyjazdowych Valencia powinna zdobyć 7 punktów, czyli w 6 meczach wystarczy 2 razy wygrać i raz zremisować. Prostym wyliczeniem - margines błędu wynosi 3 porażki. Napastnik wskazuje, iż najbardziej prawdopodobne potknięcia, to mecze z Malagą i Realem Sociedad.

Jonas zaznaczył, iż plan ten nie jest wcale utopijny. Jako powód takiego myślenia podaje formę w poprzednich meczach. Zespół podczas ostatnich 10 spotkań zdobył 18 punktów, przegrywając jedynie z Realem i Athleticiem, a remisując m.in. z Barceloną.

Szansą dla Valencii jest także możliwa kara dla Malagi (sprawa odbędzie się 14 maja - przyp. red.). Jak jednak zawodnik twierdzi, "Nietoperze" chcą wywalczyć 4 miejsce na boisku, a nie w sądzie. Od meczu z Mallorcą, kiedy kibice zaserwowali mu potężną porcję gwizdów, Brazylijczyk nie przestaje strzelać. Zaczęło się od dubletu z Realem Saragossa, przez mecze z PSG i Levante, aż do ostatniego spotkania z Betisem. Dlatego właśnie zawodnik sądzi, że zarówno dzięki swojej dobrej formie, jak i całego zespołu, sukces nie musi być wcale tak daleki.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. Gajos27.03.2013; 11:50
GajosA myślałem, że miał zostać farmaceutą :))
Amunt Jonasso:D
2. mariofix27.03.2013; 15:50
mariofixta, chyba grabarzem :D
3. kubastepniak2227.03.2013; 16:51
Ta ilość punktów jest bardzo możliwa do zrobienia.