VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Mathieu z szansami na grę w reprezentacji

Krystian Porębski, 12.03.2013; 12:30

Manewr Valverde przekonał Deschampsa?

Podczas meczu na Parc des Princes jednym z widzów był Didier Deschamps. Selekcjoner reprezentacji Francji szczególnie zainteresowany był postawą Mamadou Sakho, lecz ten zagrał tylko 7 minut. Byłemu piłkarzowi Blanquinegros spodobała się jednak postawa innego zawodnika - Jeremiego Mathieu.

Wydawać się może, że reprezentacja Francji nie narzeka na brak świetnych zawodników. Nic bardziej mylnego. Z różnych względów - kontuzji, słabej formy, braku gry, wielu zawodników - zwłaszcza defensywnych, nie jest już tak atrakcyjnych dla selekcjonera. W miejsce któregoś z nich, wskoczyć może Jeremy Mathieu.

Wspomniany wyżej Sakho gra ostatnio wiele gorzej niż jego kolega z drużyny - Alex. Laurent Koscielny gra mało i nie reprezentuje odpowiedniego poziomu. Trener przekonany jest, iż będzie mógł liczyć na Adila Ramiego, natomiast brakuje mu drugiego środkowego obrońcy do kompletu. Jeśli Mathieu zachowa dobrą formę - ma szansę zagrać u boku kolegi klubowego w meczach z Hiszpanią i Gruzją - 22 i 26 Marca. Decyzje Deschampsa poznamy już za dwa dni - 14 marca.

To co bardzo docenia selekcjoner w Mathieu, to jego elastyczność. Robocop może grać na trzech pozycjach. Deschamps rozważa go także w kwestii pozycji lewego obrońcy. Oczywiście Evra jest pewniakiem, natomiast to właśnie Patrice może zostać ustawiony w środku obrony. Inny lewy obrońca - Gaël Clichy, stracił ostatnio dużo w oczach selekcjonera.

Parę tygodni temu, władze klubu oświadczyły agentowi Mathieu, iż chcą przedłużyć kontrakt. Umowa kończy się dokładnie 14 czerwca 2014 roku. W kontrakcie miałby być zmieniony zapis o klauzuli odejścia, która teraz wynosi 15 mln Euro. Zawodnikiem zainteresowane są ponoć kluby z Francji i Niemiec, w tym Bayern. Podobnego manewru zarząd chce dokonać z Ramim, którego klauzula ostatnio zmalała także do takiej samej kwoty. Kontrakt Adila obowiązuje do 2015 roku.

Kategoria: Reprezentacje | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. LukasZ_NS12.03.2013; 15:52
LukasZ_NSHaha no faktycznie, ostatnio to nawet dwie "asysty" zaliczył "efektowne";)
2. Vanisz12.03.2013; 18:39
VaniszNo proszę państwa, VCF w rękach banku. Może być tragedia.