VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Cañizares: „Z całego serca wierzę w cud”

Zdzisław Lewicki, 06.03.2013; 19:08

Dopóki piłka w grze!

Wieloletni bramkarz „Nietoperzy”, 43-letni dziś Santiago Cañizares, zabrał głos w sprawie rewanżu na Parc des Princes. „W Valencii częściej do głosu dochodzi serce, aniżeli rozum. Wszyscy wierzymy w cud i o nim marzymy. Trzeba jednak pamiętać, że to PSG okazało się lepsze na Mestalla i na pewno będzie mocne u siebie”.

Były piłkarz podzielił się swoim zdaniem przy okazji akcji promocyjnej Heinekena w Walencji, która dla zwycięzców zakończy się darmowym wejściem na finał na Wembley. Cañizares, który stał między słupkami w finałach Ligi Mistrzów 2000 i 2001, dodał że „trzeba dać z siebie wszystko i utrudnić życie rywalowi”. „Sprawdźmy, czy przy pomyślnym wietrze jesteśmy w stanie zdobyć bramkę i podnieść ciśnienie gospodarzom”.

Pytany o możliwy wpływ nieobecności zawieszonych Marco Verattiego i Zlatana Ibrahimovicia na przebieg rewanżu, wyraził nadzieję iż będzie zauważalna, choć nie zapomina o potencjale PSG. „Liczymy na to, że brak Ibrahimovicia będzie miał spore znaczenie. Pewne jest natomiast, że francuski zespół dobrze załata te dziury. Mają szeroką kadrę, dysponują sporym budżetem, a do tego dobrą organizacją, zawodnicy są dobrani z całego świata”.

„My także mamy niepełny skład, brak podstawowych środkowych obrońców to wystarczająca strata, naprawdę martwię się, jak drużyna poradzi sobie z meczem. Zdecydowanie bardziej niż tym, czy ktoś wypadł z kadry rywala, czy nie” — zapewniał.

„Wszyscy szkoleniowcy chcą mieć kompletną kadrę i móc wybierać spośród wielu opcji. Kiedy tego nie ma, zaczynają się kłopoty; jeśli dodatkowo problem dotyczy zawodników z tej samej pozycji, tak w jak w przypadku naszych stoperów, można mówić o poważnej stracie”.

Odnosząc się do wymuszonego przestawienia Jérémy’ego Mathieu z lewej strony na środek obrony, zaznaczył że Francuz „będzie musiał włożyć wiele sił w ten mecz, ponieważ nie jest nominalnym stoperem, a co więcej taktyka nie jest jego najmocniejszą stroną”. „Będzie musiał być uważny, na pewno nie będzie to dla niego wygodne, lecz nic innego nam nie zostaje”.

Jak oceniasz szanse na awans? Wypowiedz się na forum

Kategoria: Wywiady | EFE skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.