sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Edu: Czuję sie coraz lepiej.

Ulesław, 06.09.2007; 15:47
Największy pechowiec Valencii - Brazylijczyk Eduardo Daud "Edu", któremu w regularnych występach w pierwszym składzie już trzeci sezon przeszkadzają urazy więzadeł krzyżowych kolan, pojawił się dziś na oficjalnej konferencji prasowej i odpowiadał na pytania dziennikarzy. Piłkarz czuje się coraz lepiej, jest zadowolony z postępów rekonwalescencji, nabiera pewności siebie i nie może doczekać się powrotu do gry.

Rekonwalescencja

Jestem bardzo zadowolony, rekonwalescencja przebiegła pomyślnie, czuje się dosyć pewnie. Obecny czas do ważny moment, bowiem niebawem przyjdzie czas powrotu do treningów.

Początek ligi

Doprawdy trudno coś powiedzieć po zaledwie dwóch kolejkach. Póki co nie zagraliśmy dobrego spotkania, ale zdobyliśmy pierwsze punkty. Myślę, że przyjdzie czas i na dobrą grę, choć oczywiście najważniejsze nie jest dobre wrażenie, a gromadzone punkty.

Długotrwała rekonwalescencja

Wiedziałem, że ten uraz jest ciężki, ponieważ już go przechodziłem. Tym razem doszły jeszcze stany zapalne, a także konieczność przeprowadzenia artroskopii. To wszystko bardzo skomplikowało mój powrót do zdrowia. Teraz jednak jest już lepiej, wszystko idzie zgodnie z przewidywaniami lekarzy i bez żadnych komplikacji.

Obecne samopoczucie

Na początku nie byłem zbyt szczęśliwy. Wyjechałem do Brazylii z kilku powodów, by tam przychodzić do zdrowia. Potem było już jednak coraz lepiej - zaczęły się ciężkie treningi na siłowni, teraz już rozpoczynam pierwsze treningi z piłką. Zapomniałem już o niedawnych kłopotach i skupiam się na realizowaniu programu rekonwalescencji.

Praca służb medycznych

Jestem zadowolony ze współpracy ze sztabem medycznym, dobrze czuje się trenując pod opieką fizjoterapeutów. Rozmawiam z nimi codziennie, czuję potrzebę wiedzieć jak najwięcej na temat mojego aktualnego stanu zdrowia, lekarze nie mają przede mną tajemnic, dzielą się wszystkimi swoimi spostrzeżeniami. Mój przypadek był bardzo skomplikowany, nigdy tego nie ukrywali. Jeśli mam jakieś wątpliwości czy pytania, zawsze mogę się zwrócić do kogoś, kto na pewno mi pomoże.

Konsultacje z psychologiem

Nigdy nie korzystałem z porad psychologów sportowych, jednak myślę, że naprawdę znają się na swoim fachu i konsultacje z nimi mogą przynieść pomoc.

Termin powrotu na boisko

Chciałbym móc powiedzieć, że od danego dnia zaczynam normalne treningi i wracam do kadry meczowej, lecz jest to niemożliwe. Ja żyję z dnia na dzień, ciągle przybliżając się do tej chwili. Cieszę się, gdy po kilku dniach cięższych treningów siłowni nie ma śladu nawrotu urazu, a można zauważyć poprawę. Myślę jednak, że data mojego powrotu do gry nie jest już zbyt odległa.

Kategoria: Wywiady | ValenciaCF.es skomentuj Skomentuj (7)

KOMENTARZE

1. zaku06.09.2007; 16:41
zakuNiech się szybko wyleczy i wraca!
Będzie większa konkurencja na środku i może baraja i albelda też się wezmą do roboty!
2. mruwek06.09.2007; 16:55
mruwekTa... Jego przypadek był "skomplikowany"... Po prostu lekarz, który zespalał zerwane więzadło zszył je za krótko i trzeba było robić drugą operację.
3. Angulo06.09.2007; 19:09
AnguloValencia to cień drużyny bez pechowców: Vicente i Edu. Musi szybko wrócić na boisko. plx
4. ruben12306.09.2007; 19:16
Mam nadzieje ze chlopak szybko wroci.

Swoja droga - w zimie moim zdaniem musimy sie i tak wzmocnic.
Moje priorytety: Van der Vaart i moje male marzenie - Micah Richards.
5. Gajos06.09.2007; 19:47
GajosNIech wraca szybko do zdrowia
6. Jin06.09.2007; 20:27
JinOby wrócił jak najszybciej do zdrowia, i zeby tylko grał lepiej niż przed kontuzją :D
7. Maciej06.09.2007; 22:12
MaciejWRACAJ!