sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Jordi Alba i Miku wrócą do Valencii

Dzidek, 10.06.2009; 19:11

Są młodzi piłkarze, którzy grali w swoich klubach i oni zasługują na udział w pretemporadzie - powiedział Unai Emery parę dni temu w Paternie. Teraz częściowo dowiadujemy się, kogo Bask miał na myśli. Oprócz wenezuelskiego napastnika Miku, w przygotowaniach do sezonu weźmie udział Jordi Alba. Nie ma jednak gwarancji, że dla tej dwójki znajdzie się w miejsce w kadrze na nowy sezon. Intencją sztabu szkoleniowego jest sprawdzenie możliwości obu piłkarzy, przy jednoczesnym zachowaniu czasu na sprowadzenie zastępców.

Alba, 19-letni Katalończyk, należy do tych, z którymi wiąże się wielkie nadzieje na przyszłość. W rundzie rewanżowej stał się jednym z częściej wykorzystywanych piłkarzy Gimnastiku Tarragona. Nie dziwi więc zainteresowanie ze strony klubów pierwszej i drugiej ligi. Największą aktywność w kwestii pozyskania Alby wykazują Betis, Zaragoza i Espanyol. Ci ostatni chcieli włączyć lewego pomocnika do transferu Sergio Sancheza, którego sprawa nadal nie jest rozstrzygnięta.

Jordi aktualnie trenuje z Nàstic, które ma do rozegrania dwa ostatnie mecze ligowe, ale nie walczy już ani o awans do pierwszej ligi, ani o utrzymanie w drugiej. Piłkarz straci ostatnią kolejkę, ponieważ będzie potrzebny Luisowi Milli, który powołał go na Igrzyska Śródziemnomorskie do kadry U-20. Alba ma stawić się 16 czerwca w Mieście Sportu w Las Rozas, gdzie odbędzie kilka treningów, a skąd 22 czerwca kadra Hiszpanii wyleci do Włoch, gdzie między 25 czerwca a 5 lipca odbędą się XVI Igrzyska Śródziemnomorskie. Hiszpania zagra w grupie D, razem z Albanią i Tunezją. Pozostałe kraje uczestniczące w turnieju piłkarskim to Francja, Grecja, Włochy, Libia, Malta, Maroko, Czarnogóra, Syria i Turcja.

Piłkarze Valencii wznawiają treningi 13 lipca, dlatego możliwe jest, aby Alba miał jedynie tydzień wakacji.

Kategoria: Transfery | Super Deporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. wk10.06.2009; 20:02
wkEspanyol Sergio Sancheza chciał włączyć w transfer nie tylko Alby, ale też Montoro.