sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Bancaja pozostaje nieugięta

Lobo, 02.12.2008; 19:33

Przedstawiciele Bancaja, przyznali, że doszło dziś do spotkania z wiceprezydentem Valencii, Miguelem Zorio. Wyjawili również, iż nie udzielili dodatkowego kredytu w wysokości 100. mln Euro na wniosek klubu, jednak bacznie przestudiowali sytuację finansową wnioskodawcy. Bancaja utrzymuje tym samym zeszłotygodniowe stanowisko i odmawia powiększenia Valencii kredytu, ponieważ jest to: najwyższy dozwolony poziom ryzyka dozwolony dla pojedynczego klienta.

Przedstawiciele banku podkreślili, że spotkanie miało charakter studiów nad sytuacją kasy klubowej. Dyskutowano również o aspektach technicznych, żadnych rozmów na temat powiększenia kredytu nie było. Bank Hiszpanii nie pozwala nam przekraczać pewnej kwoty dla pojedynczego klienta i Valencii przyznano już maksymalną dopuszczalną kwotę, wyjaśnili.

W zeszłym tygodniu pojawiła się informacja o tym, że Bancaja odrzuciła wniosek Valencii o powiększenie kredytu 240. mln Euro, o kwotę 100. mln Euro.Odmowę, władze banku argumentowały przekroczeniem maksymalnego poziomu ryzyka narzuconego przez Bank Hiszpanii. Ze swej strony, władze Valencii twierdzą, że posiadają wystarczające aktywa na poczet powiększenia kredytu. Dodatkowe pieniądze są niezbędne, by dopełnić płatności przed końcem roku w międzyczasie oczekując na zamknięcie pewnych operacji finansowych w jakich bierze udział Valencia.

Na sprzedaży parceli Mestalla klub zarobi 300. mln Euro. Jednak od tej kwoty należy odliczyć 90. mln Euro, tyle bowiem za swą działkę zapłacił były prezydent klubu, Juan Soler. Jednym z głównych powodów, dla których Valencia potrzebuje pilnie pieniędzy, jest płatność w wysokości 15 mln Euro względem ex-prezydenta właśnie. Klub do wczoraj miał przelać tę kwotę na konto byłego akcjonariusza Valencii. Mimo, iż władze nie zdołały się wywiązać z zobowiązania, Juan Soler nie robi z tego problemu.

Juan Soler dał nam sposobność i czas, za co Valencia jest mu niezmiernie wdzięczna, skomentował sprawę oddelegowany do tego zadania rzecznik. Wyraził także przekonanie, że nie będzie problemów w tym zakresie. Problemy finansowe z jakimi boryka się Valencia, znajdą swe rozwiązanie wkrótce. Władze klubu potwierdzają sprzedaż parceli Mestalla. W niedługim czasie do kasy klubu zaczną wpływać pieniądze z tytułu eksploatacji nowego stadionu. To rodzi wiele możliwości.

Kategoria: Ogólne | superdeporte/lasprovincias skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. bania02.12.2008; 19:39
baniaczyli bedzie K9,

dobrze ze sprawy sie dobrze ukladaja