sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

"Naszym celem jest utrzymanie w Lalidze"

Wojciech Ciuraj, 16.09.2023; 13:47

Podsumowanie obecnej sytuacji

Zgodnie z zapowiedziami, prezydent klubu Layhoon Chan wystąpiła przed kamerami by przedstawić stanowisko klubu po zamknięciu letniego okna transferowego. Meriton nie zdecydował się na otwartą konferencję prasową, kontynuując swoją specyficzną politykę komunikacyjną.

Powód wystąpienia

"Jestem tutaj by przeanalizować ostatnie działania klubu, ponieważ uważam, że kibice, a także całe środowisko zasługują na wyjaśnienia i przejrzystość."

Rynek transferowy - dlaczego nie zakontraktowano większej ilości graczy?

"Dokonując operacji transferowych należy brać pod uwagę dwa czynniki - zasady Finansowego Fair Play, a także naszą własną ocenę finansów klubowych. Wierzymy, że w ramach okoliczności, w których przyszło nam działać zapewniliśmy trenerowi odpowiednie warunki do pracy. Od kilku sezonów jesteśmy w trudnej sytuacji i nie można oczekiwać, że problem zostanie rozwiązany w krótkim czasie. Naszym celem jest znalezienie równowagi między sportem, a finansami i uczynienie Valencii klubem samowystarczalnym, ze stabilną sytuacją finansową. Nie możemy co roku liczyć na to, że Peter Lim uzupełni straty wynikające ze zbyt wysokich kosztów składu, a także wcześniejszych zobowiązań klubu. To nie jest rozwiązanie długoterminowe. Fatalna kampania 2021/22 znalazła odzwierciedlenie w zmniejszeniu zysków ze sprzedaży praw telewizyjnych.

Staraliśmy się wyciągnąć wnioski z poprzednich sezonów i przygotowaliśmy kadrę pasującą do koncepcji trenera. Odeszli piłkarze, których Baraja nie widział w drużynie. Udało nam się włączyć do składu Sergiego Canósa, Selima Amallaha, Romana Yaremczuka, Pepelu i Cenka, który był już z nami w zeszłym roku. Zdaję sobie sprawę, że kibice krytykują naszą politykę, ale wierzymy, że w dłuższej perspektywie pomoże ona wrócić Valencii na należne jej miejsce."

Ocena składu

"Chcieliśmy by do naszych młodych graczy dołączyli piłkarze doświadczeni, ale mający jeszcze wiele przed sobą. Pozyskani zawodnicy znajdują się w swoim najlepszym wieku i dają nam równowagę, której zabrakło w poprzednich sezonach. Te operacje pokazują jak atrakcyjnym miejscem jest Valencia. Wszystkim bardzo zależało na dołączeniu do tego projektu i nowi gracze byli gotowi poczekać na rozwiązanie naszych bieżących problemów finansowych.

Udało nam się wprowadzić kolejnych wychowanków do pierwszego zespołu. Jesteśmy z nich dumni i uważamy, że zasługują na szansę. Nasza akademia to według rankingów jedna z 6 najlepszych szkółek w Europie. Wiemy jak wprowadzać juniorów i będziemy kontynuowali tę politykę. Mamy w tym aspekcie ogromne zaufanie do Rubena Baraji. W krótkim czasie odbudował zespół i nadał mu tożsamość. Chcemy by kibice utożsamiali się z tym młodym i ambitnym zespołem."

Lokalne zarządzanie

"Rozpoczęliśmy rynek transferowy od resetu, który polegał na wzmocnieniu roli Miguel Ángel Corony. Dyrektor sportowy wziął pełną odpowiedzialność za przygotowanie składu zgodnie z filozofią gry Rubena Baraji. Negocjacje były prowadzone przez Coronę i dzięki zmianom strukturalnym udało nam się zrealizować niemal w 100% plan na to okienko."

Cel sportowy

"Naszym celem jest utrzymanie w Lalidze. Nie chcę rozmawiać o konkretnych lokatach. Mamy młodą kadrę z dużym potencjałem i liczymy, że z meczu na mecz ta drużyna będzie rosła. Ufamy Baraji i doceniamy jego ciężką pracę. Jesteśmy pewni, że ten projekt odniesie sukces."

Wiadomość dla fanów

"Przede wszystkim chcę podziękować kibicom za wsparcie. Chcielibyśmy abyście dalej byli z nami i dopingowali tę młodą drużynę. Wspólnym wysiłkiem będziemy walczyć o jak najwyższe lokaty w ramach naszych możliwości."

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com, fot. valenciacf.com skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. LimaK16.09.2023; 22:30
Atletico rozbite. Oby więcej takich niespodzianek w tym sezonie ;)

Zarządzanie klubem jest fatalne, na szczęście nie brakuje utalentowanych wychowanków, którzy są w stanie pomóc drużynie w trudnych chwilach.

Co do Hugo Duro... Gdyby co tydzień grał przeciwko Atletico, może walczyłby o króla strzelców ;P
2. LukasZ_NS23.09.2023; 14:17
LukasZ_NS"Naszym celem jest znalezienie równowagi między sportem, a finansami i uczynienie Valencii klubem samowystarczalnym, ze stabilną sytuacją finansową."

I jak oni próbują to osiągnąć? Co za badziewna wypowiedź tylko pod publikę, gdyby faktycznie mieli taki cel to sprzedaliby Racica za 20mln czy tam więcej lub Musaha gdy pojawiały się większe kwoty itd, oni wolą czekać i sprzedawać taniej lub oddawać za darmo. No chyba że chciwość ich tak gubi i myśleli, że piłkarze jeszcze więcej będą warci jak dłużej poczekają...