sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Comesaña trafi do Valencii?

Iwo Rubaszewski, 11.03.2022; 22:25

Pierwsze kontakty z zawodnikiem

Mimo, iż okno transferowe jest obecnie zamknięte, to hiszpańskie media wciąż spekulują na temat ewentualnych wzmocnień „Nietoperzy”. Zawodnikiem, którego klub wziął na tapet jest Santi Comesaña. Klub skontaktował się już ponoć z otoczeniem pomocnika Rayo Vallecano.

Santi Comesaña jest kluczowym ogniwem Rayo - zespołu, który zadziwił piłkarską Hiszpanię. Do czasu ekipa z Madrytu sensacyjnie zajmowała miejsce w TOP 4, jednak rok 2022 jest w ich wykonaniu dużo gorszy od rundy jesiennej; od 18 grudnia nie wygrali w LaLidze. Lepiej wyglądało to w Pucharze Króla, gdzie podopieczni Andoniego Iraoli dotarli do półfinału, w którym nie poradzili sobie z Betisem.

25-latek to środkowy pomocnik, który jest w stanie grać także jako pomocnik defensywny. Wystąpił w tym sezonie łącznie w 31 meczach we wszystkich rozgrywkach, strzelił gola i zanotował 2. asysty. Comesaña wybija się na tle całej ligi – zaliczył najwięcej pressingów w stawce, zajmuje także 7. miejsce pod względem odbiorów.

Valencia może powalczyć o zawodnika również ze względów ekonomicznych. Hiszpan byłby dużo tańszą opcją niż Mauro Arambarri, za którego Getafe żąda około 25 mln €. Mówi się, że Comesaña jest chętny do podjęcia nowego wyzwania. W związku z tym, że jego kontrakt wygasa w 2023 roku, Rayo, o ile chce zarobić na swoim piłkarzu, będzie musiało go sprzedać w trakcie nadchodzącego okna transferowego.

Kategoria: Transfery | El Desmarque | fot. El Desmarque skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. EverBanega8712.03.2022; 17:56
EverBanega87Jestem na tak, 188cm, 11% w kreowaniu sytuacji, dobre długie podanie, pressing. Może być dużo pożytku z chłopaka.