sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Wakaso na radarze

Iwo Rubaszewski, 03.01.2022; 11:04

Valencia zainteresowana pomocnikiem

Kilka dni temu otworzyło się okno transferowe. Los Ches od początku szukają wzmocnień na pozycjach wskazanych przez José Bordalása: na środku obrony i w pomocy. W celu wzmocnienia środka pola klub bada grunt pod sprowadzenie Mubaraka Wakaso.

Ghański pomocnik występuję obecnie w chińskim Shenzhen FC, lecz doskonale zna ligę hiszpańską. Piłkarz w przeszłości reprezentował Elche, Villarreal, Espanyol, Las Palmas, Granadę i Alavés, z którego w 2020 roku wyjechał do Państwa Środka. Trafił do Jiangsu Suning, z którym wygrał mistrzostwo kraju. Kilka miesięcy po triumfie klub zbankrutował, wówczas piłkarz trafił do swojego aktualnego zespołu. Wakaso dobrze zna się z obecnym trenerem VCF, gdyż przez dwa sezony współpracował z nim w Elche. Bordalás ceni go, utrzymuje z nim dobre relacje i widziałby go w swoim zespole. ElDesmarque podaje, że Hiszpan odbył już w ostatnich dniach rozmowę z zawodnikiem.

Na drodze do zrealizowania transferu mogą jednak stanąć względy ekonomiczne. Valencia chce sprowadzić reprezentanta Ghany za darmo, co nie będzie łatwe, gdyż jego kontrakt z Shenzhen FC wygasa dopiero w grudniu 2024 roku. Wobec tego, Wakaso w pierwszej kolejności musiałby dogadać się ze swoim obecnym pracodawcą.

Kategoria: Transfery | ElDesmarque | SuperDeporte | fot. SuperDeporte skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. Cirian03.01.2022; 14:13
CirianAleż to boli, jak na takich zawodników patrzymy. I to jako opcje, na które nas nie stać. W sytuacji w jakiej byliśmy jeszcze parę lat temu, dziś pewnie byśmy spoglądali na takich zawodników jak Raphinha z Leeds...
2. Valencianista.ldz08.01.2022; 02:03
W czasach Marcelino graliśmy dwukrotnie w LM, a wartość drużyny oscylowała w okolicach 520-520 mln euro (obecnie 262 mln).
Co ten Lim odpier*****?