sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Wygasające umowy zawodników

Iwo Rubaszewski, 30.12.2021; 13:38

Kilku piłkarzy może odejść za darmo

Od 1. stycznia piłkarze, których umowy wygasają w 2022 roku mogą podjąć się negocjacji z innymi klubami i podpisywać z nimi kontrakty na nowe rozgrywki. W Valencii w takiej sytuacji jest pięciu zawodników. W tej grupie znajduje się przede wszystkim gracz podstawowej XI – Daniel Wass.

Już od najbliżej soboty nowego pracodawcy na sezon 2022/2023, poza Wassem, szukać będą mogli Cristiano Piccini, Denis Czeryszew, Jason i Álex Blanco. Najważniejszym graczem z tego grona jest oczywiście Duńczyk. Pomocnik jest kluczową postacią VCF od lat. W obecnym sezonie wystąpił niemal we wszystkich spotkaniach. Wydaje się jednak, że jego czas na Mestalla dobiega końca. Wass kilka miesięcy temu w rodzimych mediach mówił, iż myśli o powrocie do kraju, nie wyklucza także innych wyzwań za granicą.

Piccini oraz Czeryszew to piłkarze nękani przez urazy. W ostatnim czasie, w wyniku braków kadrowych, dostawali swoje szansę. Na ten moment nie ma pewności co do przyszłości obu zawodników.

Bordalás nie widzi miejsca w zespole dla Jasona oraz Blanco. Remeserio nie pojawił się na boisku od października, a Álex nie zagrał nawet minuty w sezonie 21/22. Bardzo prawdopodobnym jest, że obaj pożegnają się z klubem. Niewykluczone, że rozstanie z Blanco nastąpi już zimą. Hiszpan nie narzeka na brak ofert – interesuje się nim Levante, Málaga, Sporting Gijón, Real Zaragoza czy Cádiz.

Kategoria: Transfery | ElDesmarque | fot. SuperDeporte skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. Volson30.12.2021; 13:42
Cóż.. raczej trafne decyzje - Wass też mam wrażenie powoli notuje spadek formy.
2. EverBanega8730.12.2021; 21:06
EverBanega87Żaden już nie nic dobrego nie wniesie. Przydałoby się trafić na kogoś w Segundzie. Żeby odpalili od razu 2,3 graczy. Saragossa,Gijon mają dobre drużyny młodzieżowe. Jakiś drugi Villa, Mata, Silva, takie marzenie na nowy rok
3. staste7731.12.2021; 09:41
staste77Zostawiłbym Wasa, Picciniego i Czeryszewa. Piccini to dobry rezerwowy. Pokazał się z dobrej strony ostatnio. Widać, że wraca do formy po urazach. Podoba mi się styl gry Czeryszewa i też bym go zostawił. Ma bardzo dobre podania w pole karne: nie wrzuca zwykłych lag i temu podobnych piłek. Jego wrzutki to najczęściej płaskie piłki przeszywające pole karne. Podoba mi się to. A Wass to Wass.