sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Nowy stadion coraz bliżej?

Wojciech Ciuraj, 13.10.2021; 15:06

Kolejne informacje o funduszu CVC

Jednym z największych beneficjentów pojawienia się w hiszpańskiej piłce nowego inwestora jest Valencia. Od wielu tygodni mówi się, że dofinansowanie klubów LaLiga przez fundusz CVC pozwoli wznowić, a także ukończyć budowę Nou Mestalla. Dyrektor generalny ligi - Óscar Mayo rozwinął ten wątek w swojej niedawnej wypowiedzi.

Jak dowiadujemy się z wywiadu, którego Mayo udzielił SER Deportivos Valencia, minimum 70% z kwoty 120 mln €, którą klub otrzyma musi zostać przeznaczone na rozwój infrastruktury, który w przypadku "Nietoperzy" rozumiany jest jako dokończenie nowego stadionu. Valencia ma także pewne pole manewru dotyczące wydawania pieniędzy z funduszu CVC, bowiem część przeznaczona na rozwój infrastrukturalny może być zwiększona do 85% całej kwoty. Operacja ta byłaby możliwa gdyby Valencia przesunęła pieniądze, które miały posłużyć na wyrównanie strat spowodowanych pandemią na poczet budowy stadionu.

LaLiga liczy, że niedawne deklaracje Petera Lima oznaczają jego stały wzrost zaangażowania w ekonomiczną sytuację Valencii. W grudniu klub ma przedstawić władzom ligi szczegóły plan wznowienia prac na Nou Mestalla.

Kategoria: Ogólne | plazadeportiva, fot. plazadeportiva skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. LimaK13.10.2021; 17:08
Niekończąca się telenowela...