sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Przegrana z Cadiz

Artur Lipka, 04.04.2021; 22:03

Niesmak nie tylko z powodu porażki

Valencia przegrywa z Cadiz 1:2 na wyjeździe. Mimo posiadania przewagi i kontroli przez większość meczu, „Nietoperze" nie zdołały wykorzystać swoich okazji, w przeciwieństwie do gospodarzy, którzy bezlitośnie wykorzystali swoje. Bramki zdobyli Juan Cala i Marcos Mauro. Dla Valencii strzelił Kevin Gameiro. Największe emocje jednak wzbudziło zejście zespołu „Los Ches" z boiska, po tym jak Mouctar Diakhaby odmówił dalszej gry z powodu rasistowskiego zachowania jednego z rywali. Więcej wkrótce.

Kategoria: Mecze | własne | fot. SuperDeporte skomentuj Skomentuj (21)

KOMENTARZE

1. LimaK04.04.2021; 23:02
No cóż...
2. caldinho05.04.2021; 02:13
caldinhoMeczu nie oglądałem, ale jeśli rzeczywiście było tak, jak to jest opisywane, to drużyna Valencii to straszne szmaciarze, skoro Diakhaby zszedł, ale jednak motywował ich by grali o 3 punkty. To samo się tyczy zachowaniom typu granie ku czci zmarłym byłym piłkarzom itp. Zawodnicy Valencii nie mają za dobrze poukładane w głowach skoro tego typu sytuacje nie powodują u nich wykrzesanie czegoś więcej. No tragedia. Ogólnie to nie jestem rasistą, raczej nacjonalistą, ale irytuje mnie przewartościowywanie ideologii "respect" w ogóle i robienie z żydów i innych ras poszkodowanych :) Poprawność polityczna to najgorsza kupa.
3. Olivio12305.04.2021; 16:13
Popieram caldinho. Ale uważaj na ilonkę (ilonka?) bezrefleksyjnie nazywającą tych trzeźwiej myślących rasistami!!! Będziesz kolejny! :)))))))))
4. tomekg05.04.2021; 22:36
Hmmm ja stoję na skrajnie odmiennym stanowisku. Mamy 21 wiek a wciąż znajdują się ludzie ( i jest ich cała masa), którzy obrażają innych ze względu na kolor skóry, orientację seksualną itp. Nie mogę tego pojąć, jak dla mnie Respect ma sens, takich pajaców jak ten Cala powinno się surowo traktować.
5. Olivio12305.04.2021; 23:38
tomekg - ale rozwiń myśl, bo nie wiadomo w opozycji do kogo się wypowiadasz. Skrajnie odmienne stanowisko w stosunku do jakiego? Czy tylko tak sobie piszesz, bo "należy" się wypowiedzieć? Ja nie widzę wśród nas rasistów popierających obrażanie innych i broniących Calę. Powiesz coś konkretnego?
6. caldinho06.04.2021; 01:01
caldinhoA spójrz na to wszystko z innej strony. Mamy XXI wiek i nie przystoi nazywać czarnoskórych Murzynami itd. Ponoć w serialach na netflixie nawet elfy bywają czarnoskóre żeby zaznaczyć równość rasy negroidalnej w stosunku do białej xd A gdzie poprawność polityczna w sprawie aneksji Krymu do Rosji czy sprawa nord stream i lojalność Niemców do innych państw członkowskich unii... Przecież to jest tragikomiczne, każdy robi co uważa za korzystne, nie ma żadnych sentymentów czy prawdziwej lojalności, za to tematy równouprawnienia będą się przewalały cały czas. Ludzie nigdy nie będą równi, zawsze komuś coś będzie przeszkadzać i każdy może się czuć dyskryminowany, w jakiejkolwiek sprawie.
7. tomekg06.04.2021; 13:18
Olivio - napisałem 2 zdania. Serio , masz problem ze zrozumieniem 2 prostych zdań ? Ok, wyjaśnię. Caldinho napisał, że irytuje go przewartościowanie ideologii Respect, Ty się zgodziłeś z jego postem. Ja napisałem, że mam skrajnie inne zdanie na ten temat. Nie napisałem, że którykolwiek z Was jest rasistą. Ja uważam, że Respect ma zajebiście duży sens, Wy uważacie inaczej. Ktoś na shoucie (chyba Ty) w trakcie meczu trywializował problem, pisał, że zejście z boiska to przesada. Nazywasz Was "trzeźwiej myślącymi" - na razie pokazujecie, że średnio trzeźwo myślicie ;)
8. Olivio12306.04.2021; 13:33
tomekg - no tak, jak się nie ma nic do przekazania, to się zaczyna wypisywać oklepane bzdury "o czytaniu ze zrozumieniem" i inne osobiste wrzutki. Żeby każdy tak rozumiał jak ja, to by takich pustych postów jak Twój było mniej. W którym miejscu ja albo caldinho napisał, że Respect nie ma wg nas większego sensu? Tylko konkretnie, a nie jak zwykle. Bo populistycznego lewackiego i poprawnopolitycznego pieprzenia już dosyć na tym świecie...
9. tomekg06.04.2021; 13:52
... czyli jednak :). Olivio cyt: "Ogólnie to nie jestem rasistą, raczej nacjonalistą, ale irytuje mnie przewartościowywanie ideologii "respect" w ogóle i robienie z żydów i innych ras poszkodowanych :) Poprawność polityczna to najgorsza kupa"
Ty napisałeś że popierasz a ja że nie.
Sorry, prościej nie umiem :)
10. lisovski06.04.2021; 15:01
lisovskiGosciu prawdopodobnie nazwał Diakhabiego (sorry :) ) czarnuchem . Chyba wszystko jasne co ? gdzie tu populistyczne pieprzenie ? Populistyczne to jest już teraz pieprzenie o lewakach i poprawności przez średnio rozwiniętych intelektualnie nacjonalistów z puszeczkami z piwem i flagami na kolanach deresików obrzygujących godło na koszulkach.
11. Olivio12306.04.2021; 15:13
tomekg, ten cytat caldinho nie mówi o tym, że caldinho nie uznaje szacunku w sporcie (być może i w życiu też), ale że nie zgadza się na przesunięcie środka ciężkości znaczenia słowa "respect" w stronę problemów rasowych. Ja też się nie zgadzam. Zapewne chodziło o to, że pierwotnie słowo "respect" w sporcie oznaczało szacunek do rywala, do sportowca stającego przeciwko, i do zasad fair play. Dzisiaj słowo "respect" w sporcie ma nieco inny wydźwięk i w tym zgadzam się z caldinho. Czyli jednak co? Czyli zarówno Ty jak i ja uznajemy za wartość okazywanie szacunku na boisku. No więc o co chodzi, tomekg?

Z lisovskim nie polemizuję, bo to cymbał. W Warszawie mówimy na takich "ćmok". Chciał zaistnieć, a znowu się "przedstawił".
12. lisovski06.04.2021; 15:17
lisovski"Zapewne chodziło o to, że pierwotnie słowo "respect" w sporcie oznaczało szacunek do rywala, do sportowca stającego przeciwko, i do zasad.....
Ha ha nieźle się napociłeś ale napisze jeszcze raz gdzie w tej twojej "myśli" mieści się sytuacja gdzie kolo bluzga drugiemu "ty czarnuchu ???? "
13. lisovski06.04.2021; 15:19
lisovskiPoza tym FIFIE w słowie respect chodzi wyłącznie o jedno jak jeszcze się nie zorientowałeś to oglądnij mecze :)
14. caldinho06.04.2021; 15:50
caldinhoTak, tylko, że jak biały opluje białego na boisku (albo nie tylko) to jest po sprawie, jakaś kara i tyle, ale jak biały opluje czarnego to zaraz będzie nakręcanie afery. Tak jak z tym, co go policjant w stanach trochę za mocno przydusił, a to jest jedna sprawa, ciekawe ilu białych policjantów nieumyślnie (bądź umyślnie) zabiło białego podejrzanego/przestępcę. Jak wyzywają rudych w szkole to jakoś nie słyszałem w tv żeby robiły media aferę o dyskryminację :)
15. tomekg06.04.2021; 16:30
Tak sobie czytam Wasze komentarze caldinho i olivio i myślę, że na tym możemy zakończyć dyskusję światopoglądową. Ja nigdy nie zrozumiem narodowców, Wy będziecie używać argumentów tak infantylnych, że odpowiadając na nie czułbym żenadę ("jak biały białego to coś tam a jak czarnego to coś innego").
16. Olivio12306.04.2021; 16:40
Ja nie jestem "narodowcem". Ja jestem osobą ceniącą sobie zdrowy rozsądek, kręgosłup moralny i argumenty. Zbyt często niestety próżno tutaj tych atrybutów szukać. Za to zbyt często znajduję pustosłowie. Prawda tomekg?
17. lisovski06.04.2021; 17:22
lisovskiJak dla mnie to biali sami nakręcają tę spirale przecież miał setkę innych możliwości
mógł go kopnąć ,pojechać po matce, ojcu, bracie opluć czy nawet uścisnąć mu rękę ale nie ....odpalił czarnucha .
Jeżeli już padło oskarżenie o pustosłowie to zastanówmy się : Jędraszewski opluł pedałów z ambony po jakimś czasie gościu (zapewne psychiczny nie wątpię nawet że nacjonalista ) dźga geja nożem . Może mi ktoś napisze czy to taka pozytywna energia kapłana ??
Zresztą nawet tutaj widzimy że jeden użytkownik opluwa innego bo ma się za mądrzejszego i jest z Warszawy . Dlaczego nie mówić głośno rasizmie ?? z godnością i umiarem i rozsądkiem ?
18. Olivio12306.04.2021; 17:33
Z tego co niemal wszystkim tu wiadomo, to Ty, lisovski, dzierżysz w dłoni palmę pierwszeństwa głównego opluwacza, prowokatora i impertynenta na tej stronie.
Plunąłeś w moją stronę o jakimś obrzyganym średnio rozwiniętym nacjonaliście w dresie i dziwisz się, że reaguję??? Jesteś albo wariatem, albo hipokrytą! I tak - uważam się za mądrzejszego od Ciebie, ale nie dlatego, że pochodzę z Warszawy! Dorośnij, chłopie!
19. lisovski06.04.2021; 20:27
lisovskiNa początek : "Z lisovskim nie polemizuję, bo to cymbał. W Warszawie mówimy na takich "ćmok". Chciał zaistnieć, a znowu się "przedstawił".
I kto wyszedł na cymbała ?
Nie wiem czy jestem prowokatorem kiedyś ta strona była zawsze pełna było wielu komentujących często były gorące dyskusje. Na pewno nigdy nikogo nie nazwałem cymbałem a jeżeli prowokowałem to tylko takich typów jak ty.
"Plunąłeś w moją stronę o jakimś obrzyganym średnio rozwiniętym nacjonaliście.....
Tam nie był nic ad personam ale jeżeli już przytuliłeś to ok.
20. tomekg07.04.2021; 12:47
Mam jakieś takie przeświadczenie, że Olivio i Caldinho to ta sama osoba :)
21. Olivio12307.04.2021; 22:59
Zapewniam, że nie jesteśmy jedną i tą samą osobą. Admini to wiedzą. Przeświadczenie Cię zawiodło... ;)