VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Toni Lato z koronawirusem

Bogdan Wójcik, 16.12.2020; 12:39

Kłopotów ciąg dalszy

Toni Lato uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Tym samym 23-letni Hiszpan przegapi spotkanie w Copa del Rey z Terrasą oraz mecze ligowe przeciwko Barcelonie i Sevilli. Niepewny pozostaje także potencjalny występ w ostatnim meczu kończącego się roku przeciwko Granadzie.

Valencia we wtorkowym oświadczeniu ogłosiła nowy przypadek koronawirusa w szeregach pierwszego zespołu, jednak nie podała oficjalnie nazwiska pechowca dotkniętego chorobą:

„Po ostatnich testach na Covid-19 przeprowadzonych w poniedziałek, potwierdzono pozytywny wynik u jednego z piłkarzy pierwszej drużyny, czego konsekwencją jest izolacja zawodnika w jego domu oraz aktywacja „protokołu Covid-19”, czyli przestrzegania ścisłych kryteriów protokołów LaLiga i samego klubu” – poinformował klub w oficjalnym oświadczeniu.

Kilka godzin później, trener Javi Gracia na konferencji prasowej wypowiedział się m.in. na temat aktualnej sytuacji rekonwalescentów. Pośrednio potwierdził on tym samym, że na koronawirusa chory jest właśnie Toni Lato:

„Gayà i Guillamón trenują z grupą, ale nie są gotowi na mecz z Terrasą – jestem jednak optymistą w kontekście ich powrotu na sobotnie spotkanie z Barceloną. Cillessen jest w trakcie długiego procesu rekonwalescencji i cieszę się, że stopniowo dochodzi do siebie. Następnie mamy Gameiro, którego kontuzja nie jest ciężka i niedługo będzie mógł trenować z drużyną. Teraz doszedł również przypadek Toniego Lato. Wszystkie przypadki są inne, a ten był wyjątkowo niespodziewany. Akceptuję to z troską o zdrowie zawodnika, chcę, żeby był zdrowy” – powiedział trener.

Następnie sam zainteresowany potwierdził doniesienia o chorobie za pośrednictwem mediów społecznościowych:

„Dziś rano uzyskałem pozytywny wynik na Covid-19. Jestem odizolowany, nie wykazuję żadnych objawów i przestrzegam zaleceń lekarskich. Dziękuję wszystkim za troskę! Będę was wspierał z domu, Amunt!” – napisał zawodnik na swoim profilu na Twitterze.

Kategoria: Ogólne | ElDesmarque, AS | fot. ElDesmarque skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.