Raport z Mestallety #6

Iwo Rubaszewski, 30.11.2020; 19:32

Remis z Villarrealem B

Po dwóch porażkach z rzędu druga drużyna Valencii wróciła do swojego ulubionego rezultatu w tym sezonie – remisu. Piłkarze Mestallety podzielili się punktami w czterech z sześciu ligowych spotkań, tym razem remisując na wyjeździe 1:1 z rezerwami Villarrealu.

Od początku meczu to gospodarze byli stroną przeważającą. Pierwszą groźną sytuację wykreowali w 14. minucie, gdy Álex Millán ograł obrońcę Valencii i wrzucił piłkę z lewej strony pola karnego na dalszy słupek. Niewiele zabrakło, by koreański napastnik Ahn wykończył tę sytuację z najbliższej odległości, lecz futbolówka minęła jego stopę o kilka centymetrów. Już minutę później Ahn ponownie miał świetną okazję, by zapisać się na liście strzelców. Wbiegł w pole karne po prawej stronie i oddał strzał po skosie z ostrego konta, jednak piłka minęła bramkę Unaia. Przez dalszą część pierwszej połowy Villarreal utrzymywał bezapelacyjną przewagę, ale nie stworzył sobie sytuacji pod bramką gości. Mestalletę w tej części gry stać było tylko na jedną groźną okazję. Miała ona miejsce w 45. minucie, kiedy po błędzie indywidualnym gospodarzy w dogodnej okazji znalazł się Emaná, który posłał piłkę w trybuny.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się zaskakująco. W 52. minucie Jesús Vázquez przeprowadził brawurową akcję lewą stroną boiska, ściął do środka i zgrał piłkę do niepilnowanego José Davida. Hiszpan oddał strzał w stronę dalszego słupka, uderzenie po rykoszecie od Edu Adella, wpadło do siatki. W następnych minutach gra nieco się wyrównała, choć Villarreal B wciąż miał przewagę. W 67. minucie, po akcji Kévina Soniego i zablokowanym strzale Ahn’a, futbolówka trafiła pod nogi Millána, który jednak znacznie chybił. Korzystny dla Valencii wynik utrzymywał się niemal do ostatniego gwizdka, lecz w końcowych minutach gospodarze doprowadzili do wyrównania. Akcję lewą stroną napędził Haissem Hassan, który wstrzelił piłkę w „16”. Trafiła ona we wprowadzonego na boisko kilka minut wcześniej Facu, który nie poradził sobie z siłą dogrania i niefortunnie skierował ją do własnej bramki i ustalił wynik spotkania.