VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Diakhaby na radarze PSG?

Bogdan Wójcik, 30.09.2020; 14:38

Paryżanie poszukują stopera

Mouctar Diakhaby pod wodzą Javiego Gracii zaczyna odzyskiwać najlepszą wersję siebie. Jak donosi prestiżowy dziennik France Football, coraz lepsze występy 24-letniego francuskiego defensora zwróciły uwagę PSG.

Francuski magazyn, będący m.in. organizatorem plebiscytu Złotej Piłki, nazywa Diakhaby'ego „piłkarzem nieregularnym, ale z potencjałem” i twierdzi, że jest on częścią planów PSG w ramach poszukiwań młodego obrońcy z przeszłością w Ligue 1. Leonardo de Araújo, były zawodnik Valencii a obecnie dyrektor sportowy paryżan, ma pilną potrzebę zatrudnienia piłkarza wyszkolonego we Francji. Wszystko po to, aby sprostać wymaganiom UEFA odnośnie listy zgłoszeń do Ligi Mistrzów.

Przypomnijmy, że Valencia zakontraktowała Diakhaby'ego w czerwcu 2018 roku. Piłkarz przeniósł się wówczas z Olympique Lyon za kwotę 15 mln € oraz 2 mln € zmiennych, które Valencia zapłaciła w późniejszym czasie. Wychowanek Lyonu był młodzieżowym reprezentantem Francji w kategoriach u19, u20 oraz u21. Bycie zawodnikiem wychowanym we Francji niewątpliwie przemawia za tym, że PSG, które ma inne, bardziej cenione alternatywy, takie jak Rüdiger, Skriniar czy Koulibaly, może postawić właśnie na zawodnika Los Ches.

Diakhaby, grając w parze z Hugo Guillamónem, był jedną z najjaśniejszych postaci wtorkowego spotkania rozgrywanego na Estadio Anoeta, w którym Valencia pokonała Real Sociedad po bramce Maxiego Gómeza. Francuz rozegrał pełne spotkanie, podczas którego emanował pewnością siebie i koncentracją. Udało mu się także kontrolować Williana José oraz Alexandra Isaka, którzy potrafią sprawić problemy nawet najlepszym obrońcom ligi.

Kategoria: Transfery | Superdeporte | fot. Superdeporte skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. Olivio12330.09.2020; 15:03
Serio Diakhaby "emanował pewnością siebie" na Anoeta??? Bo ja widziałem kilka pokracznych zagrań, które tym razem nie przyniosły zagrożenia i straty goli.

Zwracam się do szejka z PSG: zabierzcie Muktara z Valencii za darmo!
2. Volson30.09.2020; 19:47
Super nowina ! Jak Rugani wbija to kolegę spakuję osobiście.
3. Kamelos30.09.2020; 20:18
Diakhaby umieszczony w jednym rzędzie z Rudigerem, Skriniarem i Koulibalym - coś pięknego i równie abstrakcyjnego.
4. kOst01.10.2020; 14:11
kOstMoże za jakiegoś Herrerę by go dało podmienić. Z ewentualną dopłata ze strony paryżan, no bo przecież oddajemy czarny diament