Zwycięstwo w sparingu z Villarrealem

Artur Lipka, 29.08.2020; 17:47

Kolejne zwycięstwo w pretemporadzie

Drugi mecz kontrolnym, drugie zwycięstwo. Tym razem „Nietoperze" pokonały swojego największego rywala – Villarreal. Zwycięskie bramki zdobył Maxi Gomez.

To spotkanie towarzyskie było tylko z nazwy. Mecze z „Żółtą Łodzią Podwodną" zawsze generują dodatkowe emocje. Do tego w pierwszym składzie przeciwnika wyszedł były kapitan Valencii, Dani Parejo, a także Francis Coquelin.

Początek spotkania zdominowali zawodnicy Villarrealu, wygrywając rywalizację w środku pola. W 9 minucie potwierdzili swoją przewagę. Wtedy to błąd w obronie „Los Ches" wykorzystal Samuel Chukwueze strzelając na 0-1.

Na szczęście dla „Nietoperzy", niedlugo po tym sytuacja na boisku zrównoważyła się. Kiepski stan murawy wpłynął na płynność gry, przez co zawodnicy Villarrealu cofnęli się, a piłkarze Valencii zaczęli częściej pojawiać się na połowie rywala. Zaowocowało to sytuacjami strzeleckimi, które niestety nie zamieniono na gola. Piłka do siatki wpadła po strzale Eliaquima Mangali będącego na pozycji spalonej. Druga najlepsza sytuacja została zmarnowana przez Maxiego Gomeza, który po świetnym dośrodkowaniu Daniela Wassa, potężnie strzalił głową prosto w Sergiego Asenjo.

Mecz rozstrzygnięto w drugiej połowie, którą przeważyli „Los Ches". Ataki Villarrealu były pewnie powstrzymywane przez obronę Valencii, zaś w ataku „Nietoperze" stwarzały kolejne sytuacje. W 51 minucie świetne dośrodkowanie od Jose Gayi nie wykorzystał Manu Vallejo, który mając przed sobą pustą bramkę, nie zdążył dobiec do piłki. W końcu w 64 minucie gola na 1-1 strzelił z główki Maxi Gomez po dośrodkowaniu Esquerdo z rzutu rożnego. Kolejne akcje nie zostały zamieniane na gole, aż do 74 minuty, gdy Maxi Gomez dostał świetną piłkę na wolne pole i strzałem po ziemi, ponownie skierował piłkę do bramki. Tym samym ustanowił wynik meczu, 2-1.

Valencia CF: Jaume Doménech, D. Wass, E. Mangala, G. Paulista, J. Gaya, G. Guedes, U. Račić, Jason, V. Esquerdo, Maxi Gómez, M. Vallejo

Villarreal CF: Sergio Asenjo, A. Pedraza, P. Torres, R. Albiol, R. Peña, Moi Gómez, D. Parejo, F. Coquelin, S. Chukwueze, Gerard Moreno, P. Alcácer

Kategoria: Mecze | SuperDeporte | fot. SuperDeporte skomentuj Skomentuj (5)