VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia musi zredukować budżet

Mateusz Nowacki, 24.07.2020; 19:19

Sprzedaż piłkarzy nieunikniona

Brak awansu do europejskich pucharów znacząco wpłynie na budżet Valencii w następnym sezonie. Z tego też powodu działacze chcą go zredukować o 60-80 mln €.

Następny sezon nie będzie dla Valencii tak dochodowy jak poprzednie. Brak udziału w europejskich pucharach oraz kryzys spowodowany przez pandemię koronawirusa znacząco wpłynie na ukształtowanie się budżetu klubu.

Gra bez udziału kibiców to w perspektywie sezonu strata nawet 14 mln €, a brak gry w Lidze Mistrzów spowoduje, że klub nie zyska kolejnych 50-60 mln €. Jeśli doliczyć do tego obecny koszt utrzymania drużyny, który wynosi 183 mln €, to pewne jest, że Valencia musi dokonać redukcji budżetu tak, aby móc zmieścić się w wymaganych ramach finansowych.

Z tego też powodu działacze chcą go zredukować o 60-80 mln €, co z pewnością będzie wiązało się ze sprzedażą kilku zawodników.

Kategoria: Ogólne | PlazaDeportiva | fot. DeporteValenciano skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. vcflodz24.07.2020; 20:51
#LIM GO HOME sam sobie winien, nie chciał wyników drużyny, tylko jakieś dziwne kupowanie kopaczy od Mendesa za kilkanaście mln, których wartość piłkarska była wątpliwa...
Ważne, że pralnia działa...
2. pedro924.07.2020; 23:00
To będziemy walczyć w przyszłym sezonie o utrzymanie?

Jak mocno Valencia obniżyła loty pod rządami Lima świadczy chociażby taki fakt, że Ferrana chce wyrwać Atletico.