VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Voro: „Chcemy wygrać mecz”

Mateusz Nowacki, 19.07.2020; 00:20

Przedmeczowa konferencja trenera

Przed ostatnim meczem sezonu trener Valencii został zapytany m.in. o prawdopodobnie ostatni mecz Parejo, o Javiego Gracię czy spekulacje dotyczące transferu Ferrana Torresa do Manchesteru City.

O ostatnim meczu sezonu

Nadal mamy do rozegrania jutro kolejny mecz i mierzymy się z wielkim przeciwnikiem, który bardzo utrudni nam sprawę. Od czasu wznowienia ligi są w trendzie wzrostowym i są silni w ataku jak i na skrzydłach. To bardzo solidna drużyna, która osiągnęła swoje cele. Nadal grają w Lidze Europy, więc nie odpuszczą. To oczywiście świetni przeciwnicy, a przed nami wyzwanie aby ten mecz wygrać oraz, w zależności od innych wyników, awansować do Ligi Europy.

To ostatnia szansa na rywalizację i ostatnie spotkanie. Będziemy mieć jeszcze jedną sesję treningową, więc mam nadzieję, że skupimy się na jak najlepszym nastawieniu do rywalizacji. Jeśli to zrobimy, będziemy mogli być konkurencyjni. Czasami drobne szczegóły zmieniają pewne rzeczy. Jeśli uda nam się to zrobić, prawdopodobnie będziemy mieć szczęście po naszej stronie i będziemy w stanie wygrać.

O awansie do Europy

Jestem optymistą. Mamy dobrych piłkarzy i mamy nadzieję, że oczyszczą umysły, aby móc rywalizować w pełni przez ponad 90 minut. Następnego dnia nie ma treningu, więc potrzebujemy zagrać na jak najwyższych obrotach. Chcemy wygrać mecz. Wiemy, że Sevilla jest drużyną, która u siebie najwięcej dośrodkowuje w pole karne i ma najbardziej energiczne ruchy… jest data, która wskazuje, dlaczego Sewilla jest tam, gdzie jest. Stawimy czoła temu wyzwaniu z całą mocą świata, aby pokonać zespół, który stawi nam duży opór.

O prawdopodobnie ostatnim meczu Parejo

Nie wiem, czy to będzie jego ostatni mecz, czy nie. Jutro Parejo może grać lub nie, ponieważ jest w składzie i jest ważnym graczem. Jeśli uznamy, że powinien grać, to tak właśnie będzie.

O motywacji piłkarzy przy medialnych spekulacjach

Nasz sposób postępowania wobec grupy podczas motywowania drużyny nie zmienia się w zależności od tego, co się mówi w mediach. Klub nie przekazał mi swoich zamiarów ani tego, jakie były ich rozmowy. Wszystko to wpływa na graczy w sposób względny. To jak z sytuacją Ferrana - dużo się mówi o Ferranie, ale gracz koncentruje się na meczu. Dla mnie ważna jest codzienna praca, rozmowa z zawodnikami i upewnienie się, że wiedzą za co są odpowiedzialni. Kończy się sezon i szukamy piłkarzy, którzy są najświeżsi pod kątem psychicznym jak i fizycznym, tak aby móc wygrać mecz. Nie patrzymy na nic innego. Skupiamy się na codziennej pracy i izolujemy się od wszystkiego innego.

O Javim Gracii

Nie mam żadnych informacji od klubu o tym, kim powinien być lub nie nowym trenerem. Zdaje sobie sprawę, że klub szuka najlepszego wyboru na nowego trenera, a to jest fundamentalne dla klubu.

O plotkach dotyczących Ferrana w Manchesterze City

Nie wiem czy 35 mln € to dużo czy za mało. Nie znam cen rynkowych. Ferran Torres gra, ponieważ pokazał, że może nam coś zaoferować podczas treningów i spotkań. To, co pisze się w mediach nie ma na mnie żadnego wpływu. Jeśli Ferran Torres gra dobrze, to gra. Musi podjąć najlepszą decyzję dotyczącą swojej przyszłości. Chciałbym, żeby został, ale nie podejmuję za niego decyzji. To on jest za nią odpowiedzialny.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com | fot. Eldesmarque skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.