VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Powrót do futbolu z ograniczeniami

Karol Kotlarz, 27.05.2020; 12:53

Zmiany podczas rozgrywania spotkań

Rząd Hiszpanii dał zielone światło do wznowienia rozgrywek w czerwcu, zaś prezes LaLiga, Javier Tebas, oznajmił, że możliwy jest powrót do gry od 11 czerwca. Dzień meczowy i wydarzenia z nim związane będą jednak znacznie różniły się od tego, do którego mogliśmy przywyknąć.

Przed każdym spotkaniem zawodnicy przejdą obowiązkowe testy na obecność koronawirusa. Zawodnicy stawią się na stadionie w maseczkach i rękawiczkach, a przed wejściem na obiekt zostanie zmierzona ich temperatura ciała. Zanim gracze pojawią się na murawie, będą musieli przedtem zdezynfekować swoje ręce. Podobnie jak we wznowionych niedawno rozgrywkach Bundesligi, piłkarze nie będą mogli uścisnąć dłoni rywali, jak to tradycyjnie miało miejsce przed rozpoczęciem meczu.

Podczas przerwy w spotkaniu zawodnicy będą musieli zdezynfekować ręce przed wejściem do szatni i po jej opuszczeniu. Dodatkowo, piłkarze zmienią stroje, w których rozpoczynali mecz i umieszczą je w zamkniętych torbach, które trafią do specjalnie przygotowanego pojemnika. Te same kroki powtórzą po zakończeniu starcia.

Same spotkania odbywać się będą bez udziału publiczności, a liczba osób pracujących na stadionie zostanie zredukowana. Dotyczy to również osób podających piłki, co może wpłynąć na wydłużenie czasu spotkania. Aby tego uniknąć, LaLiga może sięgnąć po rozwiązanie z Bundesligi – osoby od podawania piłek będą miały ich kilka wokół siebie, a jeśli zaistnieje potrzeba, to sami zawodnicy dostarczą futbolówkę by szybciej wznowić grę.

Zarówno piłkarze, jak i sędziowie otrzymają do dyspozycji jedno specjalne wejście, przeznaczone tylko dla nich. Innym wejściem wchodzić będą pracownicy obsługujący stadion. Ustalona zostanie również kolejność wchodzenia na stadion: najpierw zawodnicy gospodarzy, potem goście i na końcu sędziowie. Obiekt opuszczą najpierw piłkarze przyjezdni, potem gospodarze meczu, po których wyjdą arbitrzy. Lista wszystkich osób musi być najpierw zatwierdzona przez LaLiga. Po rozegranym spotkaniu piłkarze wrócą do miejsca, w którym będą zgrupowani, gdzie będą musieli odczekać od 24 do 48 godzin na przeprowadzenie nowych testów.

Kategoria: Ogólne | El Desmarque | Fot. El Desmarque skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.