sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Rewolucja w ataku Valencii?

Karol Kotlarz, 13.04.2020; 14:42

Ofensywę czekają zmiany

W kadrze „Nietoperzy” jest pięciu napastników, lecz ich liczba oraz skład osobowy może niebawem ulec zmianie. Tylko jeden z nich ma pewne szanse pozostania na Mestalla, a co z pozostałymi?

Maxi Gómez

To właśnie Urugwajczyk ma pewne miejsce w Valencii na kolejny sezon. Jak dotąd napastnik pozyskany latem z Celty dziewięć razy pokonał bramkarzy rywali i stał się pewnym punktem w ataku Los Ches. Pomimo, iż Maxi miewa czasem słabsze występy, w których nie trafia do siatki, to wciąż cieszy się ogromnym zaufaniem w klubie. Jedynie lukratywna oferta mogłaby skłonić włodarzy Valencii do sprzedaży 23-latka.

Rodrigo Moreno

Pewnym punktem ataku jest również 29-letni Hiszpan, jednak coraz częściej mówi się o jego odejściu z klubu. Podczas dwóch ostatnich okienek transferowych Rodrigo był bliski zmiany klubu na rzecz Atlético i Barcelony, jednak ostatecznie pozostał na Mestalla. Valencia oczekiwała wówczas kwoty zbliżonej do 60 mln €, lecz zainteresowane napastnikiem zespoły nie przedstawiły takiej oferty. W nadchodzącym okienku transferowym „Nietoperze” będą czekać na propozycje kupna Rodrigo, być może za niższą kwotę.

Kevin Gameiro

Już w styczniu Peter Lim dał jasny sygnał, że korzystna finansowo oferta za Francuza, zbliżona do 14 mln €, będzie rozpatrzona pozytywnie. Nikt jednak nie wyłożył odpowiedniej kwoty i Gameiro pozostał na Mestalla. Blisko 33-letni napastnik ma jeszcze rok kontraktu z możliwością przedłużenia go o rok, jeśli wystąpi w określonej liczbie spotkań. Pomimo problemów z kontuzjami, w tym sezonie zdołał wystąpić w 29 meczach, zdobywając siedem goli. Letnie okienko transferowe będzie najpewniej ostatnią szansą na sprzedaż Francuza.

Rubén Sobrino

Hiszpan pozyskany zimą 2019 roku nie cieszy się zaufaniem Alberta Celadesa, a wcześniej nie był też pewnym punktem u Marcelino. Próby sprzedaży zawodnika miały już miejsce w dwóch ostatnich okienkach transferowej, jednak Sobrino pozostał na Mestalla. Latem Valencia poszukiwać będzie nowego klubu dla 27-latka, który w obecnym sezonie wystąpił w 14 spotkaniach, zdobywając jedną bramkę.

Manu Vallejo

Pozyskany z Cádiz napastnik, mogący występować również na skrzydle, nie dostawał wielu szans na grę. W dziesięciu spotkaniach zdobył jedną bramkę. Valencia wciąż pokłada nadzieję w umiejętności 23-latka, dlatego też latem Vallejo zostanie udostępniony do wypożyczenia. W innym zespole Hiszpan, otrzymując więcej szans na grę ma zdobyć cenne doświadczenie.

Kategoria: Ogólne | Plaza Deportiva | Fot. Superdeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.