VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Kang-in najlepszym młodym piłkarzem Azji

Karol Kotlarz, 03.12.2019; 12:51

Osiągnięcie zawodnika Valencii

Podczas corocznej gali Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej rozdano nagrody w poszczególnych kategoriach. Wyróżnienie dla najlepszego młodego zawodnika roku odebrał pomocnik „Nietoperzy”, Kang-in Lee.

Gracz Los Ches został uznany najbardziej obiecującym zawodnikiem w Azji, a wpływ na to miały przebicie się do pierwszej drużyny Valencii oraz jego imponująca postawa na Mistrzostwach Świata do lat 20. Kang-in wyprzedził w klasyfikacji Doana Van Hau z SC Heereveen oraz Hirokiego Abe z FC Barcelony. Koreańczyk nie stawił się osobiście by odebrać nagrodę na gali, która miała miejsce w Hong Kongu.

Rok 2019 obfituje w wyróżnienia przyznawane dla koreańskiego pomocnika. Najpierw Kang-in poprowadził reprezentację Korei Południowej do finału Mistrzostw Świata do lat 20 rozgrywanych w Polsce, który zakończył się srebrnym medalem dla Koreańczyków. Pomocnik Valencii był kluczowym graczem swojego zespołu, a ostatecznie został wybrany najlepszym zawodnikiem całego turnieju.

W październiku tego roku Kang-in wraz Ferranem Torresem zostali nominowani do nagrody Golden Boy, przyznawanym najlepszym zawodnikom poniżej 21. roku życia. Dodatkowo, Koreańczyk znalazł się wśród dziesięciu nominowanych do Trophée Kopa, nagrody przyznawanej przez France Football najlepszemu graczowi do lat 21.

Kategoria: Ogólne | El Desmarque Valencia skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.