VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Walka o 12 milionów euro

Karol Ogrodnik, 27.11.2019; 10:40

Awans rozwiąże problem finansowy klubu

Spotkanie przeciwko Chelsea będzie czymś więcej niż zwykły mecz. Gra toczy się o ogromne pieniądze. Według wyliczeń, klub z Estadio Mestalla przy ewentualnej wygranej zapełni 10% swojego budżetu.

Obecność w Lidze Mistrzów jest kluczowa dla Valencii w osiągnięciu stabilności ekonomicznej klubu. Tym samym mecz z ekipą Franka Lamparda to sprawa życia lub śmierci. Wygrana pozwoli zgarnąć ponad 12 mln € , a także awans do fazy play-off. Każde zwycięstwo w Lidze Mistrzów daje 2,7 mln €. Przejście do kolejnej rundy to następne 9,5 mln € do zgarnięcia.

Ile zarobiła Valencia dzięki europejskim pucharom?

Za sam awans do Ligi Mistrzów Los Ches zgarnęli prawie 18 mln €. Do tej sumy należy doliczyć ponad 15 milionów, które dostaje każda z 32 zakwalifikowanych ekip. Dwa zwycięstwa i jeden remis pozwoliły zgarnąć dodatkowe gaże. Po końcowym dodaniu wszystkich liczb, klub z Estadio Mestalla zarobił 39,1 mln €.

Ile „Nietoperze” mogą jeszcze zarobić?

Wygląda to następująco:

  • awans do ćwierćfinału daje 10,5 mln €,
  • awans do półfinału zapewnia 12 mln €,
  • awans do finału pozwala na zgarnięcie 15 mln €,
  • zwycięzca Ligi Mistrzów dostaje dodatkowe cztery miliony euro,
  • kluby, które spotkają się w Superpucharze Europy otrzymują po 3,5 mln €, a wygrany tego meczu zyskuje dodatkowy milion.

Należy do tego doliczyć również zyski z praw telewizyjnych. Suma ta jest proporcjonalna do rynku reprezentowanego przez danego uczestnika rozgrywek. Na ten cel przeznaczone jest 292 mln €, które zostanie podzielone po zakończeniu zmagań w Lidze Mistrzów.

Kategoria: Ogólne | El Desmarque skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.