sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

David Villa powróci na Mestalla

Karol Kotlarz, 21.11.2019; 09:39

Pożegnanie z kibicami

Kilka dni temu David Villa ogłosił, że po sezonie kończy swoją piłkarską karierę. Były napastnik „Nietoperzy” ma pojawić się w pierwszych miesiącach 2020 roku na jednym ze spotkań Los Ches, by pożegnać się z kibicami.

Valencia zainicjowała już rozmowy z 37-letnim napastnikiem. Villa miałby pojawić się na jednym ze spotkań ligowych „Nietoperzy” i zostać uhonorowany przed jego rozpoczęciem. Sam El Guaje chętnie odwiedzi swój były klub, a złożoną propozycją miał być zachwycony. Zdaniem mediów będzie miało to miejsce w styczniu lub lutym 2020 roku.

David Villa grał dla Los Ches przez pięć sezonów, w trakcie których wystąpił w 225 meczach, zdobywając 129 bramek. Z klubem z Mestalla sięgnął po Puchar Króla w 2008 roku. Valencia jest nadal bliska sercu 37-latka. Villa posiada dom w Walencji, a podczas ogłoszenia decyzji o zakończeniu kariery napastnik wspomniał również o swoim byłym zespole, mówiąc:

„Valencia to klub, w którym spędziłem najwięcej lat w mojej karierze. Valencia dała mi możliwość spędzenia jak najwięcej czasu w klubie, zarówno na poziomie zawodowym, jak i rodzinnym. Dzięki temu zyskałem światowe uznanie, umocniłem się w reprezentacji Hiszpanii, chociaż wcześniej zadebiutowałem grając w Saragossie; to tam (w Walencji – przyp. red.) urodziły się moje dwie córki, a zatem mam zawodową i osobistą sympatię, którą pozostawiłem w tym fragmencie mojej kariery w Valencii”.

Kategoria: Ogólne | Superdeporte | El Desmarque Valencia skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.