sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

OFICJALNIE: Mina w Celcie

Michał Kosim, 14.07.2019; 13:31

Santi wraca do domu

Oficjalna strona Celty Vigo poinformowała o transferze Santiego Miny do ekipy Celestes. Były już gracz Valencii podpisał kontrakt do 2024 roku. Transfer ten rozpocznie lawinę: już wkrótce Celta powinna ogłosić także wypożyczenie z Valencii Jorge Sáenza, który podobnie jak Mina jest częścią rozliczenia za transfer Maxiego Gómeza.

OFICJALNY KOMUNIKAT VALENCII CF:

Valencia CF osiągnęła porozumienie z RC Celtą de Vigo odnośnie transferu napastnika, Santiego Miny. Klub chciałby publicznie podziękować za jego zaangażowanie, wysiłek i profesjonalizm na przestrzeni czterech sezonów spędzonych jako Valencianista, w trakcie których zdobył tytuł mistrzowski Pucharu Króla, oraz życzyć mu wszystkiego najlepszego na nowym etapie jego kariery.

Santi Mina przeszedł do Valencii właśnie z RC Celty w 2015 roku, mając zaledwie 19 lat. Los Ches wpłacili wtedy klauzulę napastnika, która wynosiła 10 mln €. W 150 oficjalnych spotkaniach w barwach Blanquinegros Mina zdobył 42 gole. Jego chęć powrotu do Vigo była kluczowa w osiągnięciu porozumienia z Celestes oraz utrzymaniu go mimo oferty West Hamu, który był w stanie zapłacić za Maxiego Gómeza 50 mln €.

Mina jest częścią wymiany, w ramach której na Mestalla trafi Maxi Gómez. Valencia dopłaci do transferu Urugwajczyka 14,5 mln € plus 1,5 mln € bonusów, a także odda na dwuletnie wypożyczenie Jorge Sáenza, którego przenosiny na Balaídos zostaną ujęte w oddzielnym komunikacie.

Kategoria: Transfery | rccelta.es | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. Batje14.07.2019; 14:04
BatjePozostaje podziękować za te 4 sezony i życzyć powodzenia! Amunt Mina!
2. longer14.07.2019; 21:51
longerTrudno mi go sobie wyobrazić w innej koszulce. Życzę mu jak najlepiej