VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

„Cholo” zagina parol na Gabriela Paulistę

Bartek Deptuła, 10.06.2019; 11:51

Obrońca na celowniku

Valencia, pomimo trudniejszych początków, ma za sobą bardzo udany sezon. Taki obrót spraw spowodował, iż wiele zespołów w letnim okienku transferowym będzie przejawiać zainteresowanie zawodnikami, którzy są odpowiedzialni za końcowy sukces. Jednym z takich graczy jest bez wątpienia Gabriel Paulista, o którego będzie walczyć między innymi Atlético.

Już w zimie ówczesny trener Manchesteru United, José Mourinho, nalegał na środowisko gracza pytając, czy ten będzie gotowy wzmocnić obronę „Czerwonych Diabłów”, biorąc pod uwagę problem jakości w tej formacji w drużynie z Old Trafford. Pomimo nalegań portugalskiego trenera, Gabriel nie chciał przenieść się na Wyspy Brytyjskie.

Aktualnie zainteresowanie 28-letnim Brazylijczykiem wydaje się być nieco bliższe ze strony Atlético, które potrzebuje wzmocnień w defensywie po stracie dwóch czołowych postaci, Diego Godina oraz Lucasa Hernándeza. Lista życzeń Diego Simeone jest szeroka, w pierwszej kolejności mówi się o Nicolasie Otamendim z Manchesteru City czy Mario Hermoso z Espanyolu, jednak „Cholo” również w samych superlatywach wypowiada się na temat Paulisty, którego mocno ceni za jego siłę i waleczność na boisku. Są to czynniki na które argentyński szkoleniowiec kładzie duży nacisk i charakteryzują grę zespołu z Wanda Metropolitano.

Co więcej, biorąc pod uwagę zaangażowanie ze strony brazylijskiego obrońcy zeszłej zimy i dobrą harmonię między obiema stronami, nie wyklucza się, że Valencia CF zrozumie, iż ma moralny dług wobec defensora i przystąpi do rozmów, aby „nagrodzić” zawodnika za zaufanie, które okazał w momencie odrzucenia oferty z Manchesteru United.

Kategoria: Transfery | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (7)

KOMENTARZE

1. Adr10.06.2019; 13:18
AdrDla mnie on w polu karnym jest strasznie elektryczny, zawsze śmierdzi rzutem karnym jak on interweniuje... Jeżeli byłaby szansa na Otamendiego to Gabriel niech leci gdziekolwiek byle daleko od Mestalla.
2. benji10.06.2019; 13:51
benjiSkoro jest taki "elektryczny" to ile tych karnych sprokurował?
Ja jakoś w tym sezonie nie przypominam sobie żadnego. Od czasu pamiętnego meczu z Las Palmas w zeszłym sezonie spiął chłopak poślady i poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Z Garayem tworzy na prawdę solidną parę i w odróżnieniu od niego potrafi też nieraz świetną piłkę z obrony. Mając w pamięci jakie Abdennoury potrafiły u nas w defensywie występować w ostatnich latach oddałbym jedynie za solidne 40-50 mln.
3. Cirian10.06.2019; 16:29
CirianHejka. Chyba omyłkowo zamiast "naciskał" jest "nalegał". Pozdrowienia.
4. gacmetal11.06.2019; 14:29
Również nie przypominam sobie, żeby Paulista prokurował w tym sezonie karne. Dla mnie pewny obrońca (w parze z Garay'em).
5. longer11.06.2019; 16:46
longerA ja się zgodzę a Adr. Dla mnie też jest narwany i nieobliczalny.
6. plooy12.06.2019; 12:40
gadanie farmazonów, w jakich meczach był nieobliczalny w i ilu jego postawa wpływała na stratę bramki?

7. longer12.06.2019; 16:42
longerNie prowadzę statystyk i nie zapamiętuje jak i nie zapisuje jego takich czy innych zachowań. Oglądam tylko mecze i takie odnoszę wrażenie. Chyba mogę się z tym podzielić?